EURO 2016: Nokaut za tri minuta, Portugalci grabe ka FINALU (VIDEO+FOTO)

06.07.2016. 22:28
Ronald
Ronald / Izvor: Reuters
Kristijano Ronaldo stigao do novog rekorda.

Portugalija je za samo tri minuta praktično završila posao oko plasmana u finale EP u Francuskoj. Golovima Kristijana Ronalda i Nanija u 50. i 53. minutu Portugalci su stekli praktično nedostižnu prednost, i izvesno će u nedelju igrati u finalu. Biće to drugo finale Portugalaca u istoriji, prvo posle 2004. godine kad su na domaćem terenu poraženi od Grka (0:1).

NAJSREĆNIJI SRPSKI KLADIONIČAR: Otišao sam u goste kod tetke u Pariz, a vratio se sa 50 hiljada evra

Kristijano Ronaldo je u 50. minutu sjajno skočio posle kornera i udarcem glavom sa pet metara prosto zakucao loptu u mrežu Velsa. Portugalac se tako po broju postigutih golova na šampionatima Evrope izjednačio sa Mišelom Platinijem.

PLIVANJE: Anja Crevar prvakinja Evrope!

Samo tri minuta kasnije, Kristijano Ronaldo je bio asistent, mada nenamerno, pokušao je da šutira, a njegov udarac koji nije bio precizan u gol je preusmerio Nani. Kristijano Ronaldo i Nani sad imaju po tri gola na kontu.