EURO 2016: Portugalci na korak od ISTORIJE!

06.07.2016. 22:49
Ronaldo
Ronaldo / Izvor: Reuters
Kristijano Ronaldo zaigrao najbolje kad je najpotrebnije.

Portugalija je prvi finalista EP u Francuskoj! "Selesao" je pobedio Vels 2:0 u Lionu zahvaljujući golovima Kristijana Ronalda i Nanija u drugom poluvremenu, pa sad izabranici Fernanda Santosa čekaju rivala za nedeljno finale u Sen Deniju, a to će biti domaćin Francuska ili aktuelni svetski prvak Nemačka. Portugalci će u nedelju imati šansu da prvi put u istoriji postanu prvaci Evrope.

NAJSREĆNIJI SRPSKI KLADIONIČAR: Otišao sam u goste kod tetke u Pariz, a vratio se sa 50 hiljada evra

Prvo poluvreme utakmice je bilo jedno od najnezanimljivijih na tekućem EP, i jedni i drugi su igrali previše oprezno. Portugalci jesu imali više loptu u svojim nogama, ali nisu uspevali da probiju bedem Velšana, rivala Srbije u kvalifikacijama za SP u Rusiji. "Zmajevima" je očigledno mnogo nedostajao glavni kreator igre Aron Remzi koji nije igrao zbog suspenzije.

ŠTA URADI, CRNI BOJANE? Pogledajte NEVEROVATAN kiks Šaranova (VIDEO)

U drugom poluvremenu pitanje pobednika je rešeno za samo tri minuta, a GOLOVE možete da pogledate OVDE.

PORTUGALIJA - VELS 2:0
Strelci: Kristijano Ronaldo u 50. i Nani u 53. minutu. Stadion: Novi Žerlan u Lionu. Gledalaca: 59.000. Sudija: Jonas Erikson (Švedska).

Portugalija: Partisio, Sedrik, Fonte, Bruno Alves, Danilo, Gereiro, Žoao Mario, Adrijen Silva (od 79. Mutinjo), Renato Sančez (od 74. Andre Gomes), Nani (od 86. Kvarežma), Kristijano Ronaldo.
Vels: Henesi, Ganter, Čester, Kolins (od 66. Džonatan Vilijams), Ešli Vilijams, Tejlor, King, Ledli (od 58. Vouks), Alen, Bejl, Robson-Kanu (od 63, Čurč).