EVROKUP: Tepić promašio za pobedu Partizana

05.11.2014. 16:56 19:02
Milenko Tepić
Milenko Tepić / Izvor: MN Press
U četvrtom kolu crno-beli izgubili u Volgogradu od Krasnog oktjabra 61:59 (15:12, 17:13, 15:16, 14:18).

Košarkaši Partizana izgubili su i četvrti meč u Evrokupu. Oni su u Volgogradu izgubili od Krasnog oktjabra 61:59 (15:12, 17:13, 15:16, 14:18). Mogli su crno-beli i da izbore produžetak ili da ostvare prvu pobedu, ali je u poslednjem sekundu Milenko Tepić promašio za tri poena. Na taj način su crno-beli nastavili sa lošim partijama u Evropi.

Počeo je Partizan odlično, vodio je 10:4, a onda su domaći košarkaši napravili seriju 11:0. Vodio je Krasni oktjabar do pred kraj, a u nekim momentima je imao i 12 poena prednosti, ali se pred kraj Partizan probudio. Napravio je seriju 11:0, izjednačio na 52:52, a potom i poveo 55:54. Ipak, to je bilo sve što je uradio.

KRASNI OKTJABAR – PARTIZAN 61:59 (15:12, 17:13, 15:16, 14:18)

DVORANA: Trejd union sportska dvorana.

GLEDALACA: 3.024.

SUDIJE: Paterniko (Italija), Romano (Izrael), Rajter (Nemačka).

KRASNI OKTJABAR: Zamanskij, Komisarov 4, Zavoruev 8, Viktor 7, Travis 10, Koršakov, Ligins, Ponkrašov 12, King 1, Kulpeper 13, Liholitov, Kazn 6.

PARTIZAN: Tepić 10, Aranitović 2, Kuzeloglu, Murić 12, Marinković, Milutinov 13, Gagić 10, Andrić 10, Milutinović, Glišić, Bogdanović 2, Salić.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 14:18

40. minut - Andrić je iskoristio oba slobodna bacanja, ali je u narednom napadu Kalpeper pogodio za 61:57. Tepić smanjuje na 61:59. Poslednji napad je imao Partizan, ali je Milenko Tepić bio neprecizan. Kraj utakmice.

39. minut - Ponkrašov pogađa jedno slobodno bacanje, a onda Andrić ne pogađa trojku. To je kaznio Kalpeper za 59:55.

38. minut - Trevis je doveo domaće u vođstvo 56:55, a onda je Edo Murić izgubio loptu.

37. minut - Prvo je Luka Bogdanović izjednačio, a onda je Mihajilo Andrić pogodio trojku za vođstvo Partizana 55:54.

36. minut - Partizan pravi seriju 9:0 i prilazi na 52:50. Domaći su zatražili tajm aut.

34. minut - Milenko Tepić tek u četvrtom minutu postiže prve poene za crno-bele.

33. minut - Prve poene u poslednjem periodu postiže Ponkrašov i to trojku za 50:41. Potom i Kazins postiže dva poena 52:41.

3. četvrtina - 15:16

30. minut - Komisarov postiže poene za 47:41, i to je kraj treće četvrtine.

29. minut - Kazn pogađa za 45:34. Milutinov smanjuje na 45:36, a potom Ligins pravi nesportski faul. Đorđe Gagić koristi oba slobodna bacanja, a Tepić trojkom smanjuje na 45:41.

28. minut - U dva napada Partizan maši za tri poena.

27. minut - Gagić smanjuje na 43:34.

25. minut - Ponkrašov postiže trojku, pa domaći vode 43:32.

23. minut - Murić postiže dva poena, a potom koristi i dodatno slobodno bacanje za 36:30. Ipak, Trevis u narednom napadu postiže dva poena.

21. minut - Viktor postiže nove poene za najveće vođstvo Krasnog oktjabra 24:25.

2. ćetvrtina - 17:13

20. minut - Edo Murić koristi samo jedno slobodno bacanje i smanjuje na 30:25. U poslednjim sekundama Partizan gubi loptu, a Trevis zakucava za 32:25.

19. minut - Kalpeper pogađa oba slobodna bacanja, a u narednom napadu Partizan gubi loptu. Rezultat je 30:24.

18. minut - Milutinov pogađa u poslednjem sekundu napada, ali uzvraća Ponkrašov.

16. minut - Milenko Tepić pogađa samo jedno slobodno bacanje za 26:22.

15. minut - Petar Aranitović je ušao u igru, ali je odmah zaradio tehničku grešku. Ponkrašov povećava na 24:16. Andrić potom postiže prvu trojku za Partizan za 24:19.

13. minut - Andrić i Murić smanjuju, ali Kulpeper pogađa novu trojku za 23:16.

12. minut - Drugu trojku za domaće pogađa Katbert Viktor za 18:12.

1. četvrtina - 15:12

10. minut - Milutinov smanjuje na 15:12, što je konačan rezultat prvog perioda.

9. minut - Zavoruev je postigao trojku i Krasni oktjabar prvi put vodi 12:10. Uz to je Milutinović napravio faul, pa je ruski košarkaš pogodio i slobodno bacanje 13:10.

8. minut - Zavoruev pogađa tri slobodna bacanja za 10:7.

6. minut - Murić pogađa za najveću prednost Partizana 10:4.

3. minut - Pogađa Gagić, ali je ptrecizan i Ponkrašov za 4:6.

2. minut - Murić i Gagić postižu poene za crno-bele za vođstvo 4:2.