EVROLIGA: Zvezda nagradila navijače pobedom na startu

16.10.2014. 20:17 22:47
Jaka Blažič
Jaka Blažič / Izvor: MN Press
U prvom kolu D Grupe Crvena zvezda savladala Galatasaraj 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20).

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su startovali u Evroligi. U prvom meču D grupe pred prepunom „Kombank arenom“ oni su pobedili turski Galatasaraj 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20).

Posle početnog vođstva 15:8, turski tim je napravio seriju 12:2 i na prvi odmor otišao sa prednošću. Za vođstvo turske ekipe presudan je bio šut za tri poena, a prednjačio je Italijan Pjetro Aradori.  U drugom periodu se razigrao Jaka Blažić, koji je bio nezaustavljiv za Galatasaraj. Zvezda je postizala poene u serijama, a prednost je konstantno rasla. Najveća je bila pred kraj drugog perioda  16 poena (44:28). Turski tim u tim momentima nije imao rešenje ni za centra Bobana Marjanovića.

Početak treće četvrtine je protekao u čuvanju prednosti srpskog tima. Ona je sredinom ovog perioda povećana i na 18 poena, a najzaslužniji za to je Blažič. Ipak, turski tim se nije predavao, a ponajviše zahvaljujući Zoranu Ercegu. Napravio je seriju 9:0 i smanjio na 52:41. Ipak, tada se bude domaći košarkaši i ne dozvoljavaju gostima ni momenat da se ponadaju u preokret. U poslednjim sekundama je Markus Vilijams postigao trojku za 63:48.

Nastavljaju crveno-beli sa odličnom igrom na početku, i u 34. minutu opet imaju 18 poena prednosti. Ipak, tada su stali i do kraja su postigli samo dva poena. Ipak, odličnom igrom u odbrani nisu dozvolili gostima da preokrenu.

CRVENA ZVEZDA – GALATASARAJ 76:68 (17:20, 29:10, 17:18, 13:20)

DVORANA: Kombank arena.

GLEDALACA: 16.834.

SUDIJE: Konde (Španija), Anastopulos (Grčka), Šemeš (Izrael).

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 15, Rebić, Dangubić 3, Mitrović 8, Lazić 1, Blažič 12, Kalinić 5, Marjanović 22, Tejić, Dženkins 4, Jović, Ćirbes 6.

GALATASARAJ: Micov 4, Erceg 17, Džavaj 7, Gonlum 3, Vujukas, Pocijus 7, Aldemir 6, Aradori 11, Smit 6, Arojo 7, Guler, Arslan.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 13:20

40. minut - Kalinić je promašio oba slobodna bacanja, ali je potom odlično odigrao u odbrani. Mitrović posle dugo vremena postiže koš za Zvezdu. Šest sekundi pre kraja Arojo postiže trojku za 76:68, a to je ostao i konačan rezultat.

38. minut - Galatasaraj preko Ercega i Aldemira smanjuje na 74:63, pa Radonjić traži tajm aut. Aradori je fauliran, ali promašuje oba slobodna bacanja. U narednom napadu Vilijams promašuje iako je tri puta šutirao.

36. minut - Erceg opet pogađa, a Dženskins je potom faulirao Pocijusa. Litvanac je iskoristio oba slobodna bacanja za 74:60.

34. minut - Marjanović opet poentira, a košarkaši Galatasaraja potom gube loptu. Ipak, Pocijus faulom sprečava lake poene. Lazić koristi jedno slobodno bacanje za 74:56.

33. minut - Marjanović zakucava i Zvezda ponovo ima 18 poena prednosti 70:52.

32. minut - Na početku poslednjeg poerioda Marjanović zakucava, aVilijams postiže treću trojku i Zvezda vodi 68:52.

3. četvrtina - 17:18

30. minut - Zvezda koševima Dangubića i Mitrovića brzo povećava na 60:45. Na kraju je rezultat bio 63:48, a u poslednjem sekundu je Markus Vilijams pogodio trojku i "zapalio" tribine.

28. minut - Džavaj postiže dva poena, a potom i Smit. Sada je rezultat 52:43. Serija Galatasaraja 9:0. To prekida Nemanja Dangubić.

27. minut - Erceg drži Galatasaraj u životu. Prvo je pogodio oba slobodna bacanja, a onda i trojku za 52:39.

26. minut - Blažić koristi oba slobodna bacanja i sada je 18 razlike za Zvezdu 52:34.

25. minut - Galatasaraj u jednom napadu promašuje dve trojke, a onda je i Kalinić neprecizan.

23. minut - Marjanović zakucava i diže publiku na noge, a u narednom napadu blokira.

22. minut - Minut i po nije bilo poena, a onda je Micov poentirao.

2. četvrtina - 29:10

20. minut - Pola minuta pre kraja Mitrović postiže dva poena, a Smit pravi grešku u koracima. U poslednjem sekundu Blažič ne pogađa trojku, pa je rezultat 46:30.

19. minut - Markus Vilijams postiže poene i Zvezda ima najveću prednost 44:28.

15. minut - Marjanović je pogodio uz faul Džavaja. Zvezdin centar ne koristi slobodno bacanje i ostaje rezultat 34:25. Na drugoj strani Gonlum koristi samo jedno bacanje.

14. minut - Blažič postiže još četiri poena, a pogodio je i Marjanović, pa Zvezda vodi 31:23.

12. minut - Cirbes zakucava, a potom Blažić postiže četiri poena za 25:20.

11. minut - Na samom početku Cirbes smanjuje na 20:19.

1. četvrtina - 17:20

10. minut - Blažić postiže dva poena za Zvezdu za konačnih 17:20 u prvoj četvrtini.

9. minut - Aldemir ponovo dovodi Glatasaraj u vođstvo 17:15, pa Dejan Radonjić traži tajhm aut. Potom Aradori pogađa trojku i vodi turski tim 20:15.

8. minut - Pjetro Aradori je pogodio trojku i rezultat je izjednačen na 15:15.

7. minut - Majk Cirbes postiže poene i Zvezda vodi 15:8.

6. minut - Marjanović ponovo poentira, ali uzvraća Erceg, za 13:8.

5. minut - Marjanović postiže poene za vođstvo 11:6, a na drugoj strani Micov promašuje u šutu za tri poena.

3. minut - Vilijams postiže prvu trojku za Zvezdu i podiže publiku na noge. Domaćin vodi 7:6.

2. minut - Focijus je pogodio trojku, za 3:2, a onda je Marjanović odlično odigrao u odbrani. Dženkins donosi novo vođstvo Zvezdi, a Erceg postiže drugu trojku za turski tim.

1. minut. - Tribine su ispunjene do poslednjeg mesta, a navijači Zvezde pevaju "Ko ne skače taj je šiptar". Marjanović postiže prve poene za Zvezdu.