EVROLIGA: Zvezda "izgorela" u paklu "Arene"

07.11.2014. 18:28 22:28
Markus Vilijams
Markus Vilijams / Izvor: MN Press
U četvrtom kolu Crvena zvezda izgubila od Olimpijakosa 57:62 (14:13, 12:24, 10:13, 21:12).

Košarkaši Crvene zvezde pretrpeli su prvi evroligaški poraz ove sezone u Beogradu. Oni su u četvrtom kolu, u prepunoj "Kombank areni" izgubili od Olimpijakosa 57:62 (14:13, 12:24, 10:13, 21:12). Ovo je ukupno drugi poraz crveno-belih, a imaju i dve pobede.

Kao što se očekivalo atmosfera na tribinama je bila veličanstvena, čak i bolja nego na prethodnim utakmicama u Evroligi. Izgleda da je je to sputalo crveno-bele koji su prikazali najslabiju partiju u Beogradu. Posle prve četvrtine se činilo da neće biti tako, ali je grčki tim u drugom i trećem periodu pokazao sav kvalitet. U nekim momentima je prednost gostiju bila i 16 razlike, ali se ušlo u neizvesnu završnicu.

Zvezda je zaigrala mnogo bolje u napadu i stigla na samo dva poena zaostatka (55:57) u 39. minutu, ali je Vasilis Spanulis bio siguran sa linije slobodnih bacanja i doneo svojoj ekipi pobedu.

CRVENA ZVEZDA – OLIMPIJAKOS 57:62 (14:13, 12:24, 10:13, 21:12)

DVORANA: Kombank arena.

GLEDALACA: 18.732.

SUDIJE: Dani Ierezuelo (Španija), Edi Viator (Francuska), Ruštu Nuran (Turska).

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 7, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić 5, Blažič 10, Kalinić 10, Marjanović 13, Tejić, Dženkins 2, Jović, Cirbes 4.

OLIMPIJAKOS: Petvej 8, Hanter 2, Danston 11, Spanulis 14, Slukas 4, Hristodulu, Agravanis 8, Mancaris 7, Kavadas, Kacivelis, Lafajet, Darden 3.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 21:12

40. minut - Blažič pogađa za 57:59. Spanulis koristi oba slobodna bacanja za 57:61. Blažič nije pogodio za tri poena. Spanulis je opet na liniji za slobodna bacanja i pogađa jednom. Konačan rezultat 57:62.

39. minut - Marjanović pogađa oba slobodna bacanja za 55:57. Kalinić je faulirao Fetveja koji je šutirao za tri poena, a ovaj je pogodio dva bacanja.

38. minut - Blažič postiže trojku za 53:57.

37. minut - Marjanović smanjuje na 50:57, a u narednom napadu greše igrači Olimpijakosa.

36. minut - Spanulis je povećao na 46:57. Blažič drži Zvezdu u igri 48:57.

35. minut - Marjanović koristi samo jedno slobodno bacanje za 46:55.

34. minut - Markus Vilijams pogađa uz faul Mancarisa, ali ne pogađa slobodno bacanje. Posle je Kalinić pogodio za 45:55.

33. minut - Spanulis pogađa trojku, a onda i Mancaris postiže dva poena.

31. minut - Kalinić pogađa uz faul. Koristi dodatno slobodno bacanje za 39:50.

3. četvrtina - 10:13

30. minut - Nema poena u poslednjem minutu, pa se na odmor ide sa rezultatom 36:50.

29. minut - Pogađa i Agravanis za 34:50, pa je Radonjić zatražio tajm aut. Kalinić pogađa za 36:50.

27. minut - Spanulis i Markus Vilijams postižu trojke.

25. minut - Agravanis postiže novu trojku, a Marjanović koristi jedno slobodno bacanje za 31:43.

24. minut - Marjanović pogađa za 30:40.

23. minut - Druga trojka Petveja za 28:40.

22. minut - Kalinić krade loptu, a Lazić poentira za 28:37.

2. četvrtina - 12:24

10. minut - Dangubić smanjuje na 26:37. U poslednjoj sekundi je Marjanović blokirao Danstona.

19. minut - Danston koristi jedno slobodno bacanje za 24:37.

18. minut - Danston postiže dva poena, a onda Mancaris pogađa trojku za 21:36.

17. minut - Crvena zvezda naredna dva napada igra loše i gubi loptu. Marjanović je faulirao Danstona, a ovaj je iskoristio oba slobodna bacanja.

16. minut - Slukas povećava na 29:21, pa Radonjić mora da zatraži tajm aut.

15. minut - Danston pogađa za Olimpijakos.

14. minut - Dženkins smanjuje na 17:23. Cirbes pogađa oba slobodna bacanja, a potom u narednom napadu pogađa za 21:23. Grčki trener traži tajm aut.

13. minut - Darden postiže trojku za 15:23. Radonjić traži tajm aut.

12. minut - Ponovo vodi Olimpijakos. Poene je postigao Slukas, a potom je Petvaj postigao trojku za 15:20.

11. minut - Kalinić koristi jedno slobodno bacanje za 15:13. Hanter zakucava i izjednačava na 15:15.

1. četvrtina - 14:13

10. minut - Jaka Blažič pogađa prvu trojku za Zvezdu koja ponovo vodi 14:11.

5. minut - Vilijams ne pogađa trojku, ali na sreću ne pogađa ni Lafajet. Zvezda krade loptu, a Kalinić zakucava za 5:9.

4. minut - I Spanulis postiže trojku, a Lazić koristi jedno slobodno bacanje.

3. minut - Olimpijakos postiže dve trojke i vodi 6:2.

1. minut - Prve poene na utakmici postiže Branko Lazić.