EVROLIGA: Zvezda demonstrirala moć protiv anemičnih Španaca

30.10.2014. 18:39 21:38
Markus Vilijams
Markus Vilijams / Izvor: MN Press
Crveno-beli ostvarili i drugu pobedu. Pred prepunim tribinama “Kombank arene” pala Valensija 76:63 (21:16, 18:10, 26:16, 11:21).

Košarkaši Crvene zvezde su još jednom demonstrirali moć u Evroligi. U trećem kolu D Grupe oni su pred prepunim tribinama “Kombank arene” savladali Valensiju 76:63 (21:16, 18:10, 26:16, 11:21). Ovo je druga pobeda crveno-belih, a treći poraz španske ekipe.

Navijači crveno-belih su razvili transparent “Aca Radović – zauvek deo severa” u znak sećanja na navijača koji je pre tačno 15 godina poginuo za vreme večitog fudbalskog derbija.

Gosti se izgleda nalaze u ozbiljnom problemu jer u Beogradu nisu pokazali gotovo ništa. Na početku su poveli 8:6, a ostali tok meča je kontrolisala Crvena zvezda. Prednost je konstantno rasla, a pred kraj trećeg perioda je bila čak 25 poena (62:37).

I umesto da se ostvari ubedljiva pobeda, u poslednjoj deonici su crveno-beli posustali i dozvolili Valensiji da ublaži poraz. Slična stvar se desila u prvom kolu kada je u Beogradu savladan Galatasaraj.

CRVENA ZVEZDA – VALENSIJA 76:63 (21:16, 18:10, 26:16, 11:21)

DVORANA: Kombank arena.

GLEDALACA: 15.820.

SUDIJE: Lamonika (Italija), Šulga, Zaščuk (Ukrajina).

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 14, Rebić, Dangubić 5, Mitrović 10, Lazić 2, Blažić 13, Kalinić 12, Marjanović 16, Tejić, Dženkins 2, Jović, Cirbes 2.

VALENSIJA: Ribas 13, Van Rosom 12, Sato 5, Liščuk 5, Lučić 1, Dubljević 10,Vives, Martinez, Dvajt 14, Lončar, Agilar 3, Harangodi.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. četvrtina - 11:21

40. minut - Kalinić prekida seriju Valensije. Markus Vilijams je napravio tehničku grešku, ali je Valensija postigla samo jedan poen. Konačan rezultat je 76:63.

39. minut - Sato je postigao dva poena, a u narednom napadu je Ribas pogodio trojku za 74:60. Vajts smanjuje na 74:62.

36. minut - Nastavlja se serija Valensije. Dvajt je postigao dva poena sa linije slobodnih bacanja. Ipak, Kalinić je trojkom presekao seriju gostiju 72:55.

35. minut - Valenwsija je ušla u seriju, smanjila je na 69:51, pa je Radonjić zatražio tajm aut.

34. minut - Pablo Agilar postiže tek drugu trojku za Valensiju.

33. minut - Marjanović pogađa za dva poena.

31. minut - Igrači Zvezde kradu loptu, a Jaka Blažič zakucava.

3. četvrtina - 26:16

30. minut - Cirbesu su dosuđena dva faula u napadu. Zvezda nije izašla iz bonusa, pa je lopta izvedena sa strane. U poslednjem sekundu Van Rosom je pogodio za 65:42.

29. minut - Blažič je bio veoma uspešan u prodoru, pogodio je za dva poena i iznudio faul. Bio je siguran sa linije slobodnih bacanja za 65:40.

28. minut - Kalinić postiže trojku za 62:37. To je najveća prednost do sada. U narednom napadu su gosti pogrešili, a Dejan Radonjić je iz igre izveo Markusa Vilijamsa, koji je dobio gromoglasan aplauz.

26. minut - Ribas je postigao dva poena i iznudio faul Lazića. Košarkaš Valensije je bio siguran sa linije slobodnih bacanja za 55:35.

23. minut - Mitrović je postigao oba slobodna bacanja i Zvezda vodi 51:30.

22. minut - I Vilijams pogađa trojku i Zvezda vodi 47:30. Potom je i Lazić poentirao za neverovatnih 49:30.

21. minut - Na samom početku Nemanja Dangubić postiže trojku.

2. četvrtina - 18:10

20. minut - Vilijams ne koristi trojku, ali u narednom napadu poentira Nikola Kalinić za 39:26, što je konačan rezultat u prvom poluvremenu.

19. minut - Vilijams je fauliran u šutu za tri poena, i iskoristio je dva slobodna bacanja.

Utakmici prisustvuju i rukometni reprezentativci Srbije koji su juče pobedili Crnu Goru 25:21 u prvom kolu kvalifikacija za EP u Poljskoj. Na tribinama su v. d. selektora Dejan Perić, kao i igrači Ivan Nikčević, Rastko Stojković, Momir Ilić, Dalibor Čutura i drugi.

18. minut - Van Rosom daje poene iz Kontre. Valensija je napravila seriju 5:0, pa Radonjić traži tajm aut. Marjanović je oba puta bio siguran sa linije slobodnih bacanja i prekida seriju gostiju.

17. minut - Posle dugo vremena Valensija postiže poene, a strelac je Liščuk.

16. minut - Vilijams postiže dva poena za 31:18.

15. minut - Marjanović dva puta uzastopno zakucava i diže publiku na noge. Valensija je zatražila tajm aut. Rezultat je 29:18.

14. minut - Lončar nije iskoristio oba slobodna bacanja. Zvezda igra odlično u odbrani, ali to ne uspeva da materijalizuje u napadu.

12. minut - Dubljević je postigao poene za Valensiju. Samo što je ušao u igru Krešimir Lončar je vrlo brzo napravio dva faula. Dangubić je povećao na 25:18.

11. minut - Cirbes je postigao poene za 23:16.

1. četvrtina - 21:16

10. minut - Blažič je bio odličan u odbrani i naterao Vivesa da pogreši. Potom je Lučić iskoristio jedno slobodno bacanje, a Bojan Dubljević je postiga prvu trojku za špansku ekipu.

9. minut - Blažič je iznudio faul Van Rosoma. Slovenac je oba puta bio precizan za vođstvo 21:12.

8. minut - Razigrao se Jaka Blažič, koji je postigao šest poena, pa Zvezda vodi 19:12.

7. minut - U igru je prvi put ušao Vladimir Lučić, kome su navijači Zvezde uputili niz uvreda.

5. minut - Markus Vilijams postiže prvu trojku na utakmici, a potom je poentirao i Luka Mitrović.

3. minut - Zvezda je već napravila pet faulova.  Liščuk je precizan sa linije slobodnih bacanja i rezultat je 6:6.

1. minut - U prvom napadu Marjanović zakucava i dovodi Zvezdu u vođstvo 2:0. Potom je i Mitrović bio siguran sa linije slobodnih bacanja.