EVROLIGA: Ništa ovo Zvezdo ne valja, Himki demonstrirao silu!

30.10.2015. 17:37
Detalj s utakmice Himki - Crvena zvezda
Detalj s utakmice Himki - Crvena zvezda / Izvor: Profimedia
Pet dobrih minuta je malo... Himki rasturio crveno-bele 91:53 u 3. kolu A grupe Evrolige

Početak meča u moskovskom predgrađu, smirena i prilično sigurna igra košarkaša Crvene zvezde bila je „varka“. Varka Himkijevih igrača koji su se, za njih, na vreme uozbiljili i minus od sedam poena lako i brzo pretvorili u plus koji je još lakše održavan do kraja. Himki – Crvena zvezda u 3. kolu A grupe Evrolige - 91:53 (22:17, 29:13, 20:9, 20:14).

Realno, u ovakvoj konstalaciji snaga nije realno da Zvezda slavi protiv Himkija. Nije, a kako se igra demonstrirao je sastav Rimasa Kurtinaitisa u 15-tak minuta kada je i „lomio“ meč. Duža klupa, veća agresivnost, ali i odlična uigranost domaćeg tima u kojem su „skupljeni“ dobri „evropski Amerikanci“ i solidni NBA „rudari“ bili su za klasu bolji od Radonjićevih „vojnika“. U duelu s Himkijem, bez obzira na rezultat, igranje Luke Mitrovića, pa i Nemanje Dangubića ne bi mnogo uticalo na razvoj situacije. Himki je „mašina“...

Dva ubedljiva poraza u Evroligi, kadrovske promene i problemi jesu nešto s čine se „bije“ Dejan Radonjić. I tući će se još dugo, ali je jasno da niko ne sme da poredi ovu Zvezdu s onom iz prošle sezone. Ovo su dva dijametralno različita tima!

U moskovskom regionu, u Himkiju, pred malo više od 2.500 gledalaca Zvezda je deklasirana! Kvinsi Miler je pokazao da bi mogao da bude ozbiljna napadačka opcija, dok je Tompson i dalje u „kanalu“. Štimac mora da nauči akcije, a Zvezdi nedostaje neko ko može da joj da koš. Cirbes je imao jak dabl-dabl - 15 poena i 14 skokova, ali i 3/8 s linije penala.

Himki - Crvena zvezda 91:53
HIMKI:
Rajs 5 (6as), Šved 8 (7as), Dragić 12 (3/3 za tri), Augustin 14, Koponen 10, Vjalcev 8, Ilnitski 3, Monija 7, Todorović 9, Hanikat 6, Dejvis 8, Šeleketo.
CRVENA ZVEZDA:
Rebić, Tompson 2 (1/5 za dva), Mekel 9 (3/8 za dva, 4as, 4iz), Lazić 4, Simanić 2, Tejić, Simonović 5 (1/5 za tri), Gudurić 4, Jović 3 (7iz), Miler 7 (0/5 za tri), Cirbes 15 (6/9 za tri, 3/9 za dva, 14sk, 4iz), Štimac 2 (0/3 za dva, 5sk).

EVROLIGA 3. kolo (A grupa):

Fenerbahče - Real 77:66

Bajern - Strazbur (20)

U nastavku teksta pročitajte i kako je tekla utakmica u Himkiju.

4. ČETVRTINA

Zvezda je poražena i sada se samo čeka konačan rezultat. Poražena, a biće dobro ako ne bude ponižena... Marko Todorović sam igra početkom poslednje deonice... Prvih sedam poena Himkija dao je on... U 34. minutu Rusi su imali +41 (82:41).

Terali su domaći do +44 (87:43)... Nisu stali ni tada, ali su pogubili nekoliko lopti i dozvolili crveno-belima da minus spuste, ako je za utehu, ispod 40!

3. ČETVRTINA

Posle prvih 20 minuta igra Zvezda ima samo dve ubačene trojke (2/9), dok su domaći košarkaši baš šutem izvan linije 6,75 i vratili rezultat na svoju stranu. Oni su dali 7 od 10. Zvezda ima 13 izgubljenih, četiri više od Zvezde i ima šest skokova više (21/15). Klupa Himkija je „duža“ i jača i ulazak s klupe nekih igrača inicirao je prvu seriju 12:0, kojom je domaći sastav i napravio preokret.

Prednost Himkija raste iz minuta u minut... U 22 je već +24 za domaće, a Zvezda u dva minuta nastavka ima tri izgubljene (10 Himki, 15 Zvezda). Samo Jović i Cirbes imaju devet!

Cirbes ima 13 poena i 10 skokova, dok Kvinsi Miler ima 7 poena.

Ne vredi... Svi pokušaji Mekela i ostalih niskih igrača Zvezde da organizuju napad bili su uzaludni... Himki je "mašina"...

POLUVREME

Himki ima 10 skokova, Zvezda četiri. Prve napade obe ekipe ne koriste... S penala Miler prekida seriju domaćina od 0:12 - 22:19. Himki je "ubrzao" igru... Zvezda nema odgovor i Rusi lako odlaze na 28:19.

Zvezda je bez koša iz igra više od šest minuta! Monja trojkom "tera" Himki na +11 - 31:20.

Zvezda je izgubila kontrolu, a Rusi posle 16 minuta imaju 6/8 za tri! 11 asistencija domaćih, 7 Zvezde. No, odbrana Himkija je najveći problem za Zvezdu. Mekel nema rešenja, a ni izbor šuta onda ne može da bude "normalan". Zvezda šutira 1/6 za tri.

1. ČETVRTINA

Dvorana u moskovskom predgrađu, koja ima malo više od 6.000 stolica nije ni do pola popunjena, a minut ćutanja pre početka meča odžan je u čast preminulog Ranka Žeravice.

Posle nekoliko neuspešnih napada Maik Cirbes je prvi pogodio. Na početku obe ekipe igraju dobru odbranu, a Himki Zvezdi problem pravi zonom. Veći problem za Beograđane bi mogla da bude činjenica da posle 4. minuta Lazić i Tejić imaju po dva faula.

Jović je s više od 8 metara, uz zvuk sezone pogodio za tri, ali je Vjalcev odmah vratio. Cirbes od 11 Zvezdinih poena dade šest. Za sada Zvezda kontroliše ritam... Kurtinaitis je tražio prvi tajm-aut.

U 7. minutu Zvezda ima 15:7, a prvi kontakt s loptom imao je i Kvinsi Miler. Usput, upisao je i prvu Evroligašku asistenciju. Miler je ubacio i prve poene, a Zvezda nema baš kontrolu reketa, pošto od sedam skokova Himki ima tri u napadu. Zoran Dragić smanju s 10:17 na 13:17. Vladimir Štimac je na parketu... Dragić drugom trojkom izjednačuje, a posle minut i po i serije 9:0 prvi put vodi - 19:17 (9.). Seriju novom trojkom nastavlja Vjalcev - 22:17.