FINALE LIGE ŠAMPIONA: Realu 11. kruna, penali presudili Atletiku

28.05.2016. 22:43
Ramos
Ramos / Izvor: Reuters
Kraljevski klub slavio u Milanu.

Real je prvak Evrope! Jedanaesti put. Kraljevski klub je posle penala pobedio Atletiko i posle penala 5:3 pošto je meč u regualrnom toku okončan rezultatom 1:1, a u produžecima nije bilo gola. Gol odluke postigao je Kristijano Ronaldo na startu pete serije, prethodno je u četvrtoj stativu pogodio Dijego Godin, štoper Atletika.

Real je mnogo bolje otvorio meč u Milanu, a prvu šansu imao je preko Kasemira, čiji je udarac sa samo pet metara na gol liniji nogom zaustavio golman Atletika Jan Oblak, koji je posle Srećka Kataneca i Zlatka Zahoviča postao

Real je poveo u 15. minutu, strelac je ponovo bio kapiten Serhio Ramos, kao pre dve godine u finalu u Lisabonu između istih rivala. Deluje da su sudije oštetile Atletiko, a vi gol možete da pogledate OVDE. OVDE pogledajte sa kojom se legendom srpskog fudbala tim golom izjednačio Serhio Ramos

SRAM GA BILO: Ona je zbog Ramosa plakala kao kiša (FOTO)

Samo što je počelo drugo poluvreme, Atletiko je imao fenomenalnu šansu da izjednači. Defanzivac Reala Pepe je skrivio penal oborivši Fernanda Toresa, a loptu je na belu tačku stavio Antoan Grizman. Kako je Francuz šutirao, pogledajte na klipu ispod.

Posle neiskorišćenog penala Atletiko je pao psihički, a Real imao nekoliko šansi da reši meč, Najbolju nije iskoristio Karim Benzema, njegov udarac iskosa sa desetak metara odlično je zaustavio golman Atletika Jan Oblak.

Kazna za promašaje Real je stigla u 79. minutu. Huanfan je odlično centrirao sa desne strane, a rezervista Fereira-Karasko je ostao zaboravljen na drugoj stativi i postigao je gol sa peterca, i tako postao prvi Belgijanac koji je bio strelac u finalu Kupa/Lige šampiona.

IGRALI SU ILI ZA ZVEZDU ILI ZA PARTIZAN: Sedmorica iz CRNE GORE u finalu Kupa/Lige šampiona (FOTO)

Do kraja meča nije bilo golova, pa se otišlo u produžetke, isto kao i pre dve godine u Lisabonu, samo što je tad Real izjednačio u nadoknadi meča, a zatim pobedio 4:1. Ovog puta u produžecima nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala u kojima su sva petorica igrača Reala bila precizna, dok je Dijego Godin iz Atletika pogodio stativu.

REAL - ATLETIKO 1:1 - penalima 5:3

Strelci: Ramos u 15. minutu za Real, a Fereira-Karasko u 79 za Atletiko.

Penal serija: Lukas Vaskez - 1:0, Grizman - 1:1, Marselo - 2:1, Gabi - 2:2, Bejl - 3:2, Saul - 3:3, Ramos - 4:3, Godin - 4:3, Kristijano Ronaldo 5:3.
Stadion: Đuzepe Meaca u Milanu. Gledalaca: 78.000. Sudija: Mark Klatenburg (Engleska).
REAL: Navas, Karvahal (od 52. Danilo), Pepe, Ramos, Marselo, Kros (od 72. Isko), Kasemiro, Modrić, Bejl, Kristijano Ronaldo, Benzema (od 77. Lukas Vaskez).
ATLETIKO: Oblak, Huanfran, Godin, Savić, Filipe Luis (109 Lukas Hernandez), Gabi, Koke (od 116. Tomas), Avgusto Fernandez (od 46. Fereira-Karasko), Saul, Grizman, Tores.

PREMIJER LIGA: Ekspresni povratak u elitu (FOTO)