BRAZIL JE NA KOLENIMA, SRBIJA JE PRVAK SVETA!

20.06.2015. 06:13
Slavlje fudbalera Srbije na Novom Zelandu
Slavlje fudbalera Srbije na Novom Zelandu / Izvor: Beta/AP
"Orlići" u Oklendu na Novom Zelandu osvojili titulu na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina.

Fudbalska reprezentacija Srbije do 20 godina je prvak sveta. U finalu na Novom Zelandu sa 2:1 pobeđen je Brazil, posle produžetka. Gol odluke u 118. minutu postigao je Nemanja Maksimović, za titulu na Mundijalitu. Poveli su "orlići" golom Staniše Mandića, u 70. minutu, da bi samo tri minuta kasnije izjednačili Brazilci. Nakon toga se ušlo u produžetke, četvrte za naš tim na ovom šampionatu.

"Orlići" selektora Veljka Paunovića bili su najbolji u grupi u kojoj su još bili Urugvaj, Mali i I Meksiko, a onda su redom izbacivali Mađare, Amerikance i Malijce. Na kraju su pobeđeni i petostruki prvaci sveta u ovom uzrastu.

Heroji nacije će u ponedeljak doputovati u Srbiju.

Reprezentativci Srbije na Novom Zelandu
Reprezentativci Srbije na Novom Zelandu / Izvor: Beta/AP

U utakmici za treće mesto, u afričkom derbiju Mali je sa 3:1 pobedio Senegal. Mali je do 74. minuta gubio, ali je onda dao čak tri gola, za treće mesto na svetu. Inače, oba tima su promašila po penal.

Prenos UŽIVO, sa stadiona "Nort Harbor" u Oklendu mogli ste da pratite na Srbijadanas.com

Brazil - Srbija 1:2

Stadion: Nort Harbor (Oklend)

Gledalaca: oko 25.000

Sudija: Fahad al Mirdaši (Saudijska Arabija)

Strelci: Pereira 73. - Mandić 70, Maksimović 118.

Žuti kartoni: Alef - Jovanović

Crveni kartoni:

BRAZIL: Žan, Žoao Pedro, Marlon, Lusao, Žorž, Danilo, Jaja (od 74. Malkom), Markos Giljerme, Boskilja (od 65. Pereira), Gabrijel Žezus (od 90+1 Alef), Žan Karlos.

SRBIJA: Rajković, Gajić, Babić, Veljković, Antonov, Zdjelar, Milinković-Savić (od 82. Jovanović), Maksimović, Živković, Mandić (od 75. Gaćinović), Šaponjić (od 94. ilić).

KRAJ. SRBIJA JE PRVAK SVETA!

118. minut - GOOOOOOL! - Srbija vodi sa 2:1! Živković do Maksimovića koji je "jedan na jedan" sa golmanom Brazila.

112. minut - Žoao Pedro snažno šutira, ali Rajković pravi paradu. Lopta odčazi preko gola.

109. minut - Maksimović snažno šutira sa ivice kaznenog prostora. Lopta odlazi tik iznad prečke. Srbija nije imala sreće.

Kraj prvog produžetka.

105. minut - Gužva ispred gola Srbije. Ipak, otklonjena opasnost.

103. minut - Igra se na sredini terena. Odličan prodora Marlona po desnoj strani. U poslednjem trenutku odlično reaguje Rajković. Lopta za Srbiju.

Počinje snažan pljusak.

95. minut - Korner za Brazil, "orlići" se brane, i Živković kreće u napad. Ipak, zaustavljen je na polovini terena.

Produžeci. Četvrti u nizu za Srbiju na ovom prvenstvu.

90+1. minut - Slobodan udarac za Brazil sa 20 metara. Lopta ide u donji levi ugao, ali Rajković brani.

90. minut - Živković sa 18 metara, lopta odlazi pored stative.

88. minut - Korner za Brazil sa leve strane. Nema opasnosti za "orliće".

82. minut - Jovanović umesto Milinković-Savića.

75. minut - Menja i Paunović. Izlazi Mandić, ulazi Gaćinović.

73. minut - GOL za Brazil. Sada je 1:1. Pereira je strelac. Brazilac uspešniji od čuvara, njih nekoliko. Ulazi u kazneni prostor, šutira i šalje loptu u dalji ugao gola Rajkovića. Loša reakcija odbrane našeg tima. To koristi Pereira, posle samo osam minuta na terenu.

70. minut - GOOOOOOL! - Mandić je strelac! Srbija vodi sa 1:0! Posle centaršuta sa desne strane Nemanje Maksimovića, Mandić sa dva metra ubacuje loptu u mrežu Brazilaca. Drugi gol na Mundijalitu za Mandića.

65. minut - Izmena u Brazilu. Izlazi Boskilja, ulazi Pereira. Bosklija je besan zbog izmene.

60. minut - Nova odlična prilika za Srbiju odlazi u nepovrat. Gajić sa desne strane, snažno šutira, ali pogađa Žana u telo.

53. minut - Korner za Srbiju, sa leve strane. Otklonjena opasnost, kontra Brazila i na kraju novi korner.

48. minut - Odbranila se Srbija. Žorž prolazi, Rajković na kratko izbacuje, Danilo šutira sa desetak metara. Srećom, lopta odlazi preko gola.

Selektori nisu menjali na poluvremenu.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Dobra akcija, a zatim korner za Srbiju, sa desne strane. Živković izvodi, Šaponjić spušta loptu sa druge stative, sa pet metara Milinković-Savić glavom šutira, ali se Žan baca i na gol liniji hvata loptu. Najbolja šansa "orlića" odlazi u nepovrat.

42. minut - Milinković-Savić šalje dubinsku loptu ka Šaponjiću. Napadač Partizana u kaznenom prostoru, ali traljavo šutira. Nema opasnosti za Žana.

40. minut - Milinković-Savić sa desne strane šalje nisku loptu u kazneni prostor. Brazilci uspevaju da se odbrane.

36. minut - Boskilja pokušava sa 20-ak metara. Neprecizno, nema opasnosti za golmana Srbije Rajkovića.

34. minut - Gajić sa 30-ak metara, ali golman Žan hvata loptu. Prvi šut Srbije u okvir gola.

29. minut - Faul nad Gajićem. Slobodan udarac za Srbiju sa 25 metara sa desne strane. Kod lopte Živković (više o mogućem transferu pročitajte OVDE), ali lopta odlazi preko gola.

25. minut - Mandić centrira sa leve strane, ali loptu sa glave Milinković-Saviću skida jedan od Brazilaca. odmah zatim kontra Južnoamerikanaca, ali ipak samo korner. Odbrana našeg tima izbacuje loptu u polje.

20. minut - Ponovo Brazilci prete. Odličan prodor sa desne strane Gabrijela Žesusa i snažan šut u bliži ugao. Rajković opet brani.

14. minut - Antonov centrira sa leve strane, Maksimović iz ne baš izgledne situacije pokušava glavom, ali lopta odlazi u gol-aut.

10. minut - Slobodan udarac za Brazilce, sa 30-ak metara. Posle gužve u šesnaestercu i šuta Žana Karlosa sa ivice kaznenog prostora, Rajković brani.

5. minut - Milinković-Savić šalje loptu ka Šaponjiću koji utrčava u kazneni prostor, ali je pas prejak. Lopta za Brazilce.

"Orlići" igraju u potpuno crvenoj opremi. Utakmica počinje.

Selektor Veljko Paunović se odlučio da u napadu budu Mandić i Šaponjić. Na klupi je ostao Gaćinović.

Tribine stadiona "Nort Harbor" odlično su popunjene, a naša reprezentacija imaće podršku brojnih navijača.  U toku je izvođenje nacionalnih himni.

Poznata je i startna postava Srbije: Rajković, Gajić, Babić, Veljković, Antonov, Zdjelar, Milinković-Savić, Maksimović, Živković, Mandić i Šaponjić.

Bliži se početak duela.

OVDE možete da pročitate više o meču koji će na Evropskom prvenstvu u Češkoj odigrati naša mlada reprezentacija, a OVDE gde će biti dočekana selekcija po povratku sa Novog Zelanda