ZA POŠTOVANJE: "Grof" Božović je pre 21 godine zbog ovog poteza postao ljubimac Delija (VIDEO)

Miodrag Božović i Savo Milošević
Miodrag Božović i Savo Milošević / Izvor: MN Press
Novi trener Zvezde je s pravom miljenik navijača....

Miodrag "Grof" Božović biće, kako je Srbijadanas.com eksluzivno objavila, novi trener fudbalera Crvene zvezde (OVDE pročitajte više), što će sigurno obradovati armiju navijača crveno-belih. Obradovaće ih i činjenica da je u prethodnim sezonama radio u Rusiji, ligi mnogo kvalitetnoj od srpske, ali pre svega da zna šta znači nositi Zvezdin dres.

Navijači ga pamte po 52 nastupa u dresu tima iz Ljutice Bogdana, a podatak zbog kojeg će dobiti još "pluseva" vezan je za 96. "večiti derbi". Ova utakmica je odigrana 30. aprila 1994. godine, a samo tri dana ranije  Božoviću je preminuo otac. "Grof" je i pored velikog gubitka u porodici odlučio da izađe na teren i pomogne saigračima u borbi sa najvećim rivalom.

Igralo se na stadionu Zvezde, a golovi su se ređali "kao na traci". Već u 40.  minutu postavljen je konačan rezultat, 3:2 za domaćina. Poveli su crveno-beli golom Rista Vidakovića već u 1. minutu, da bi na 2:0 povećao Ilija Ivić. Samo pet minuta kasnije, u 20. minutu mrežu je zatresao Savo Milošević i smanjio na 2:1. Ivić je u 32. minutu povećao na 3:1, da bi Dragan Ćirić u 40. samo ublažio poraz.

Ali, vratimo se junaku sa početka priče. Krivac za gol Miloševića bio je upravo Božović koji je tada zaboravio na protivnika. Iako se to desilo, publika mu nije zviždala, već je svaki njegov kontakt sa loptom ispratila ovacijama. Znali su Zvezdini navijači da cene "žrtvu" svog igrača i pomogli mu da bude jači u teškoj situaciji.

Na kraju te sezone je i otišao iz Zvezde i karijeru nastavio u Indoneziji.

Uostalom, podsetite se detalja iz 96. izdanja "najveće svetkovine srpskog fudbala".