SP: Triler u Fortalezi, preokret Holandije za četvrtfinale

29.06.2014. 17:48 14:41
Klas Jan Huntelar
Klas Jan Huntelar / Izvor: Beta/AP
Golovima Snajdera u 88. i Huntelara u četvrtom minutu nadoknade iz penala Holandija pobedila Meksiko 2:1. Strelac za „sombrerose“ Dos Santos u 48. minutu.

Iztuzetno uzbudljiva i napeta utakmica u Fortalezi. U trećem meču osmine finala Holandija je pobedila Meksiko 2:1. Poveli su Meksikanci lepim golom Đovanija dos Santosa u 48. minutu. Tako su „sombrerosi“ krunisali odličnu igru jer su većim delom meča bili bolji.

Pokušavali su Holanđani na sve načine da izjednače, ali je ponovo na golu briljirao Giljermo Očoa. I kada se očekivao kraj, „lale“ su preokrenule. Prvo je Vesli Snajder u 88. minutu poslao pravu bombu sa ivice šesnaesterca. Udarac je bio toliko jak i precizan da se meksički golman nije ni pomerio.

Svi su tada mislili da će se igrati produžeci kao na prvom meču između Brazila i Čilea, ali sa time se nisu slagale „lale“. U drugom minutu nadoknade Markez je oborio Robena u kaznenom prostoru, a sudija Proensa je pokazao na belu tačku. Ovo je treći put da je Roben oboren u šesnaestercu, ali je prethodna dva portugalski arbitar samo odmahnuo glavom. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Klas Jan Huntelar, koji je u 76. minutu zamenio Van Persija.

Rafael Markez obara Arjena Robena

U četvrtfinalu će se Holandija sastati sa boljim iz meča između Grčke i Kostarike, koji počinje u 22 sata.

Stadion: „Kastelao“ u Fortalezi. Gledalaca: 58.817. Sudija: Pedro Proensa (Portugalija). Strelci: 0:1 Dos Santos (48), 1:1 Snajder (88), 2:1 Huntelar (90+4 iz penala). Žuti kartoni: Agilar, Markez, Gvardado (Meksiko).

Holandija: Silesen, Verhag (od 57. minuta Depaj), Vlar, De Vraj, Blind, Kajt, De Jong (od 9. Martins Indi), Vijnaldum, Snajder, Roben, Van Persi (od 76. Huntelar).

Meksiko: Očoa, Rodrigez, Markez, Moreno (od 46. Rejes), Salsido, Agilar, Erera, Gvardado, Lajun, Peralta (od 75. Ernandez), Dos Santos (od 61. Akino).

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90+6. minut - Kraj utakmice.

90+4. minut - GOOOOL!!! strelac Huntelar sa bele tačke.

90+2. minut - Penal za Holandiju. Markez je oborio Robena, a sudija je pokazao na belu tačku.

88. minut - GOOOL!!! strelac Vesli Snajder. Posle kornera je lopta došla do Snajdera koji je silovito šutirao sa ivice šesnaesterca. Golman Očoa se nije ni pomerio.

85. minut - Šansa za Hoalndiju, ali je sudija svirao ofsajd. Ovaj detalj je značajan jer se ponovo se istakao golman Očoa, koji je odbranio šut Huntelaru.

76. minut - Sudija je prekinuo utakmicu kako bi se fudbaleri osvežili.

76. minut - Poslednja izmena u Holandiji. Izašao je Van Persi, a ušao Huntelar.

75. minut - Izmena u Meksiku, izašao je Peralta, a ušao je Ernandez.

74. minut - Odlična šansa za Robena, koji je prošao po desnoj strani, šutirao, ali je Očoa bio na mestu.

69. minut - Žuti Karton za Agilara.

61. minut - Druga izmena u Meksiku, izašao je Dos Santos, a ušao Akino.

57. minut - Fenomenalna šansa za Holandiju. Posle kornera je De Vraj šutirao iz blizine, golman Očoa je bio na mestu, a lopta se od njega odbila do stative.

57. minut - Druga izmena u Holandiji. Izašao je Verhag, a ušao Depaj.

55. minut - Peralta šutira iz daljine, ali je Silesen na mestu.

48. minut - GOOOOOL!!!! 0:1 strelac Dos Santos. Meksički fudbaler je šutirao pored trojice holandskih fudbalera i zatresao mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Meksiku. Izašao je Moreno, koji se povredio krajem prvog poluvremena, a ušao je Rejes.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Posle greške Meksikanaca, Holanđani su bili u kontri, a u šesnaestercu je oboren Roben. Sudija nije pokazao na belu tačku, ali je mogao jer su dva fudbalera Meksika faulirala Robena.

42. minut - Šnasa za Đovanija dos Santosa, ali je njegov šut odbranio golman.

32. minut - Sudija je prekinuo utakmicu kako bi se igrači osvežili.

27. minut - Prva šansa za Holandiju. Posle ubačene lopte, Van Persi je izbegao ofsajd zamku , ali je šutirao pored gola.

24. minut - Opet šansa za Meksiko. Salsido je šutirao sa 30 metara, ali je golman Silesen izbacio loptu u korner.

20. minut - Nova šansa za Ereru, ali su Holanđani izbacili loptu u korner.

19. minut - Najbolja šansa na utakmici. Ektor Erera je šutirao u srcu šesnaesterca po zemlji, ali je lopta otišla pored gola.

9. minut - Prvi problemi za Holanđane. Najdžel de Jong je morao da napusti teren, a umesto njega je ušao Martins Indi.

5. minut - Lajun šutira, ali pored gola.

1. minut - Počela je utakmica.