Igokea šampion, Dozet završio karijeru

22.05.2014. 10:12
Milan Dozet se povlači
Milan Dozet se povlači / Izvor: Twitter
Klub iz Aleksandrovca osvojio je titulu drugi put za redom, a član pobedničkog sastava, Milan Dozet, odlučio je da ode u košarkašku penziju.

U sredu je odigrana četvrta utakmica finalne serije prvenstva Bosne i Hercegovine. Igokea je pred svojom publikom savladala Široki Primorku rezultatom 54:51 i sa 3:1 osvojili prvenstvo države.

NAJVEĆI USPESI KK IGOKEA
PRVAK Bosne i Hercegovine: 3 (2001, 2013, 2014)

KUP Bosne i Hercegovine: 2 (2007, 2013)
PRVAK Republike Srpske: 2 (2000, 2001)

KUP Republike Srpske: 8 (2000, 2001, 2008, 2010, 2011, 2012, 2012, 2014)

Igokea je takmičenje u Košarkaškoj ligi Bosne i Hercegovine završila na 4. mestu, ali je uspela da se domogne trona i da drugi put za redom, a treći put u povesti, osvoji šampionsko znamenje. Zanimljivo, i Vladi Jovanoviću, treneru kluba iz Alekandrovca, ovo je treća titula prvaka države, a prethodne dve je osvojio sa Partizanom.

Široki je u prvoj utakmici pobedio Igokeu i poveo u seriji, ali su momci Vlade Jovanovića, koji je na mesto trenera došao u januaru 2014, uspeli da izjednače, a potom i prevagnu u finalu i donesu novi trofej u vitrine kluba. Najbolji kod pobednika bili su Jošilo sa 14 i Gipson sa 13 pogodaka, a u Širokom Rikića sa 16 i Perišića sa 14 zabeleženih poena.

Jedina ne toliko radosna vest koja se tiče trijumfa Igokee jeste kraj karijere Milana Dozeta. Bivši košarkaš Partizana, Zemuna, Sloge, Crvene zvezde, Vojvodine, Kijeva, Paneliniosa, Proteasa i Nikozije odlazi u košarkašku penziju u 35. godini, a ova titula mu je treća u karijeri, kao i klubu i treneru Jovanoviću.