SP: Kostarika „ubica“ šampiona (VIDEO)

20.06.2014. 17:48 14:44
Brajan Ruiz
Brajan Ruiz / Izvor: Profimedia
Golom Brajana Ruiza u 44. minutu Kostarikanci pobedili Italijane 1:0 i poslali Engleze kući.

Sa Kosarikom nema šale. Pre takmičenja je ova reprezentacija važila za autsajdera u grupi sa tri bivša svetska prvaka, ali se pokazalo da su mnogi pogrešili. Prvo je pred njima pao Urugvaj, a sada i Italija 1:0 (1:0). Strelac jedinog gola bio je Brajan Ruiz u 44. minutu. Sa leve strane je odlično centrirao Dijaz, a Ruiz se lepo snašao pred golom i matirao Đanluiđija Bufona.

Fudbaleri Kostarike
Fudbaleri Kostarike / Izvor: Profimedia

Pre toga je mogao da bude dosuđen penal za Kostariku. Kembel je pao u šesnaestercu između dva italijanska fudbalera, ali se sudija Ozes nije oglasio. Najbolje šanse za Italiju imao je Mario Baloteli u prvom poluvremenu, ali ih nije iskoristio.

Italijanski selektor Ćezare Prandeli je u prvih 22 minuta drugog poluvremena napravio sve tri izmene. Ipak, najbolju šansu imao je samo Andrea Pirlo u 53. minutu. On je izveo slobodan udarac sa 26 metara, ali je golman Navas bio siguran.

To znači da je takmičenje završeno za Englesku, koja je dan ranije od Urugvaja pretrpela i drugi poraz na Mundijalu. Kostarika se plasirala u osminu finala, a ko će biti drugi tim odlučiće Italija i Urugvaj u međusobnom duelu.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90+4. minut - Kraj utakmice.

90+2. minut - Brenes je šutirao, ali je za malo bio neprecizan.

84. minut - Nova šansa za Kostariku. Urenja je istrčao kontru, šutirao sa 15 metara, ali ga je izblokirao Kjelini.

81. minut - Poslednja izmena kod Kostarike, izašao je Ruiz, a ušao Brenes.

74. minut - Druga izmena u Kostariki, izašao je Kembel, a ušao Urenja.

71. minut - Prvi žuti karton kod Kostarikanaca dobio je Kubero.

Stadion: „Pernambuko“ u Resifeu.

Gledalaca: 40.285.

Sudija: Enrike Ozes (Čile).

Strelac: 0:1 Ruiz (44).

Žuti kartoni: Baloteli (Italija), Kubero (Kostarika).

Italija: Bufon, Darmijan, Barzalji, Kjelini, Abate, Kandreva (od 57. Insinje), Pirlo, Mota (od 46. Kasano), Markizio (od 69. Ćerći), Baloteli.

Kostarika: Navas, Gamboa, Duarte, Umanja, Dijaz, Gonzalez, Ruiz (od 81. Brenes), Borhes, Teheda (od 68. Kubero), Bolanjos, Kembel (od 74. Urenja).

69. minut - Poslednja izmena u Italiji, izašao je Markizio, a ušao Ćerći.

69. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobio jhe Mario Baloteli.

68. minut - Prva izmena u Kostarici. Izašao je Teheda, a ušao Kubero.

64. minut - Italijani pokušavaju da izjednače, ali se Kostarikanci pametno brane.

57. minut - Druga izmena u Italiji. Izašao je Kandreva, a ušao je Lorenco Insinje.

53. minut - Andrea Pirlo je izveo slobodan udarac sa 26 metara, ali je golman Navas bio siguran.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Izmena u Italiji, izašao je Tijago Mota, a ušao Antonio Kasano.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

44. minut - GOOOL!!! 0:1 Strelac je Brajan Ruiz. Posle centaršuta sa leve strane, Ruiz je odlično reagovao i glavom poslao loptu iza leđa golmana Bufona.

43. minut - Prva sporna situacija na meču. Kemmbel je bio u šansi, ušao u šesnaesterac, oboren je, ali sudija nije svirao penal. Usledili su burni protesti Kostarikanaca.

28. minut - Prva šansa za Italiju. Posle dodavanja Balotelija, Mota je šutirao, ali je bio neprecizan.

17. minut - Kostarikanci su opet zapretili posle kornera, ali je siguran bio golman Bufon.

8. minut - Prva pretnja na utakmici. Posle kornera Kostarike, Borhes je šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola.

7. minut - Uvodni minuti protiču u ispitivanju snaga.

1. minut - Počela je utakmica.