Jeliću svanulo, "zmajevima" smrklo

25.08.2014. 13:29
Junak i tragičar kola u Jelen Superligi
Junak i tragičar kola u Jelen Superligi / Izvor: SD/ilustracija
Novi napadač "građevinara" za 55 minuta debija za klub sa Banjice pet puta pogodio mrežu indisponiranih Voždovčana.

Treće kolo: Novi Pazar - Radnički 1923 2:0, Voždovac - Rad 1:6, Spartak - Mladost 1:0, Jagodina - Radnički Niš 3:1,  Napredak - OFK Beograd 2:4, Borac - Čukarički 0:0, Vojvodina - Crvena zvezda 0:1, Partizan - Donji Srem 3:0.

Treće kolo Jelen Superlige Srbije obeležile su goleade na Vračaru i u Kruševcu na kojima je ukupno viđeno čak 13 pogodaka. Najviše zahvaljujući ubojitim napadima gostima na ta dva meča, Radu i OFK Beogradu, ova runda našeg najjačeg fudbalskog ranga već sada preti da bude jedna od najefikasnijih.

Na osam susreta viđeno je ukupno 24 pogotka, odnosno tačno tri po meču. Efikasno je bilo i u Jagodini i Humskoj ulici, minimalci su viđeni u Subotici i Novom Sadu, dok su Borac i Čukarički pucali "praznim puškama".

Jedanaesterac je viđen samo na stadionu Partizana, zbog kojeg je negodovao trener kluba iz Pećinaca Nenad Vanić, dok raduje podatak da ni drugo kolo za redom nije bilo isključenja na Superligaškim "zelenim tepisima".

JUNAK KOLA - PETAR JELIĆ (RAD)

Rečima opisati sve ono što je novi napadač "građevinara" učinio za samo 55 minuta svog debija u dresu kluba sa Banjice, gotovo je nemoguće. Nekadašnji fudbaler Novog Pazara, Dinama iz Tbilisija, Guang Donga i OFK Beograda je za nešto više od jednog poluvremena u mrežu "zmajeva" smestio čak pet pogodaka postavivši rekord najjačeg domaćeg fudbalskog takmičenja. Sjajni napadač pogađao je kako je hteo na stadionu Obilića na Vračaru, a Voždovcu je u periodu od 8. do 53. minuta ubacio dva gola glavom, dva levom i jedan desnom nogom, zaokruživši partiju karijere u svojoj 28. godini i posle samo jednog odigranog meča zaseo na prvo mesto lčiste strelaca.

Petar Jelić slavi jedan od pet golova protiv Voždovca na Vračaru
Petar Jelić slavi jedan od pet golova protiv Voždovca na Vračaru / Izvor: MN Press

TRAGIČAR KOLA - ODBRANA VOŽDOVCA

Poput napada Čukaričkog u prošlom kolu, tako se ni u ovoj rundi nije proslavila defanzivna linija "zmajeva". Rapsodiju Petra Jelića verovatno ne bi pokvarile ni mnogo bolje violine od onih iz odbrane Voždovca, ali da dozvole jednom igraču da pet puta zatrese mrežu golmana čija najveća podrška je trebalo da budu, potpuno je nedopustivo. Kao da ni to nije bilo dovoljno, pa je u završnici susreta i Slavko Perović matirao nesrećnog Supića i tako kompletirao pola tuceta lopti u mreži tima koji će pokušati što pre da zaboravi agoniju sa subotnjeg meča na Vračaru.

Ekipa Voždovca na meču protiv Partizana u okviru prvog kola JSL
Ekipa Voždovca na meču protiv Partizana u okviru prvog kola JSL / Izvor: MN Press

Četvrto kolo, 30-31. avgust: Radnički Niš - Donji Srem, Rad - Partizan, Čukarički - Voždovac, Radnički 1923 - Borac, OFK Beograd - Novi Pazar, Mladost - Napredak, Crvena zvezda - Spartak, Jagodina - Vojvodina.