JSL: Zvezda slavila na Vračaru, Jović probio "bunker" Voždovca!

I. Lakić
Luka Jović
Luka Jović / Izvor: MN Press
Pogodak vredan tri boda mladi napad postigao je u 57. minutu.

U jednom od derbija 23. kola Crvena zvezda je na stadionu Obilića na Vračaru savladala Voždovac. Crveno-belima je pobedu obezbedio Luka Jović pogotkom u 57. minutu (više o tome pročitajte OVDE).

Loše vreme uticalo je na posetu beogradskog derbija na Vračaru. U prvom delu igre, oni najverniji nisu imali puno prilika za uživanje pošto se igralo tvrdo, na granici faula, sa tek po kojom prilikom. Dok je Zvezda na sve načine pokušavala da pronađe put do gola “zmajeva”, oni su sa druge strane teren prepustili gostima i svoju šansu vrebali iz kontri i prekida. Igrao se 9. minut kada je Jović propustio sjajnu priliku da dovede crveno-bele do prednosti. Posle centaršuta iz kornera, Jović je slabo reagovao na svega pet metara od gola tako da nije uspeo ozbiljnije da pripreti. Desetak minuta kasnije, Katai je oprobao svoj šut ali je dvadesetak metara šutirao pravo u Supića. Do odlaska na odmor zabeležen je još pokušaj u 40. minutu kada je iz slobodnog udarca Anđelković uzdrmao prečku.

Voždovac - Crvena zvezda
Voždovac - Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Pobedom na Vračaru crveno-beli su se približili na dva boda od vodećeg Partizana koji svoj meč igra u nedelju u 18:00 kada u Humsku stiže Mladost iz Lučana.

I u nastavku meča ista slika. Zvezda je krenula silovito i odlučno ka golu Voždovca, dok su “zmajevi” odlučili da nastave da se brane. Igrao se 54. minut kada je posle centaršuta Anđelkovića, Orlandić pokušao glavom, ali je Supić maestralno intervenisao. Samo dva minuta kasnije iskusni golman je kapitulirao. Tada je Pavićević poslao idealnu loptu u srce šesnaesterca gde ju je usamljeni Jović primio na grudi i rutinski poslao u mrežu. Posle primljenog pogotka “zmajevi” su morali da krenu na sve ili ništa ali ipak nisu uspeli da naprave ozbiljniji pritisak. Igrao se 83. minut kada je rezervista domaćih Đermanović prošao po levoj strani ali je šutirao pored gola. Sa druge strane izabranici Nenada Lalatovića su tokom čitavog susreta atakovali ka golu Supića ali je i po isteku 90. minuta na semaforu stajalo 1:0.

VOŽDOVAC - CRVENA ZVEZDA 0:1 (0:0)

Strelac: 0:1 Jović u 57. minutu.

Stadion: Obilića.

Sudija: Bojan Nikolić

Gledalaca: 1500.

Žuti kartoni: Radivojević, Sinđić (Voždovac), Katai (Crvena zvezda).

VOŽDOVAC: Supić, Stojković (od 60. Nikolić), D. Pavlović, Ivković, M. Pavlović, Petrović, Karaklajić (od 13. Jokić (od 73. Đermanović), Sinđić, Odita, Adamović.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Pavićević, Anđelković, Kovačević, Lazović (od 88. Grujić), Stojanović (od 79. Bosančić), Katai, Jović (od 74. Ristić), Orlandić.