JSL: Čavrić čuva superligaški status, Rad i Napredak podelili bodove

27.04.2014. 18:36
Aleksandar Čavrić, fudbaler OFK Beograda
Aleksandar Čavrić, fudbaler OFK Beograda / Izvor: Foto: MN Press
Sjajni napadač vodio je "romantičare" do važnog trijumfa, dok je na Banjici bilo miroljubivo.

U poslednjim susretima 26. kola Jelen Super lige OFK Beograd je savladao Javor rezultatom 2:1, dok su ekipe Rada i Napretka igrale nerešeno 1:1.

U direktnom duelu za opstanak, "romantičari" su do pobede stigli golovima odličnog Aleksandra Čavrića, koji je dva puta dovodio svoju ekipu u vođstvo, u 29. i 71. minutu sa bele tačke. Jedini gol za gostujući tim postigao je Stevan Račić u 32. minutu. OFK Beograd je sada na deobi jedanaeste pozicije sa Donjim Sremom i Slobodom sa 27 bodova, dok je Javor ostao na začelju sa 21.

Na Banjici je domaći Rad poveo golom Branislava Miloševića u 17. minutu, dok je izjednačenje Kruševljanima posle pola časa igre doneo Nenad Gavrić. Rad je sa osvojenim bodom pobegao kragujevačkom Radničkom jedan poen u borbi za očuvanje supeligaškog statusa, dok je Napredak deveti na tabeli sa 32 boda.

U mečevima odigranim u subotu, fantastičan dan imao je fudbaler Jagodine Aleksandar Pešić, koji je doveo svoju Jagodinu do trećeg mesta na tabeli, dok je Vojvodina samo remizirala (1:1) u Kragujevcu protiv Radničkog koji se bori za opstanak.

Duel večitih rivala Partizana i Crvene zvezde, 146. po redu, završen je pobedom crno-belih rezultatom 2:1.