109.9635

JSL: Zvezda sigurna, Milijaš maestralan

16.08.2014. 21:04 23:27
Fudbaleri Crvene zvezde slave pogodak na meču drugog kola JSL protiv Jagodine
Fudbaleri Crvene zvezde slave pogodak na meču drugog kola JSL protiv Jagodine / Izvor: Tanjug
Crveno-beli stigli su do drugog trijumfa u šampionatu zahvaljujući raspoloženim Darku Lazoviću i kapitenu Nenadu Milijašu koji je na izvesnom oproštaju od Zvezdinih navijača postigao još jedan fenomenalan pogodak iz slobodnog udarca.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Jagodine u meču drugog kola Jelen Superlige rezultatom 3:0 (1:0).

Crveno-beli su na "Marakani" stigli do novih bodova u šampionatu najviše zahvaljujući sjajnom Nenadu Milijašu, kapitenu crveno-belih koji je još jednom postigao lep pogodak iz slobodnog udarca u 38. minutu kojim su domaći stigli do prednosti protiv solidnog tima Jagodine.

Taj gol značajno je olakšao posao crveno-belima, a prednost šampiona Srbije na startu nastavka duplirao je Đorđe Rakić, nakon jedne sumnjive situacije na ivici peterca gostiju kada je možda faulirao golmana Perića, ali se sudija Nikolić nije oglasio, iako je utisak da je i golman Jagodinaca doprineo tom pogotku lošom procenom i nesigurnom intervencijom.

Poslednji pogodak na meču zajedničko je delo Darka Lazovića i Nenada Milijaša. Kapiten crveno-belih je sjajnim dubinskim pasom pronašao krilo Zvezde koji je rutinski, neometan pogodio dalji ugao Perićevog gola i stavio tačku na drugi trijumf šampiona u novoj sezoni.

Darko Lazović postiže pogodak protiv Jagodine u drugom kolu JSL
Darko Lazović postiže pogodak protiv Jagodine u drugom kolu JSL / Izvor: MN Press

Ovim trijumfom crveno-beli održali su korak sa Vojvodinom i Partizanom na čelu tabele. U narednom kolu Crvena zvezda u Novom Sadu gostuje Vojvodini, dok Jagodina dočekuje Radnički iz Niša.

JSL: CRVENA ZVEZDA - JAGODINA 3:0 (1:0)

Stadion:
Marakana, Beograd

Sudija: Bojan Nikolić

Strelci: Milijaš 38, Rakić 48, Lazović 67.

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Petković, Pavićević (Jovanović 75), Lazić, Mijailović, Lazović, Savićević (Ristić 86), Kovačević, Milijaš, Pečnik, Rakić (Jović 71). Trener: Nenad Lalatović.

JAGODINA: Perić, Milinković, Gašić, Mihajlović, Filipović, Arsenijević, Savković, Cvetković (Đurić 85), Šušnjar (Leković 71), Mitošević (Ivanović 77), Martinović. Trener: Mladen Dodić.

Meč Crvena zvezda - Jagodina mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu Srbija Danas.

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ SUSRETA! Ubedljiv trijumf Zvezde na "Marakani" i održan korak sa Vojvodinom i Partizanom na čelu tabele.

86. minut - Dobra prilika za goste. Kombinovali su rezervisti Jagodinaca, Lepović je spustio loptu Ivanoviću, ali je ovaj šutirao pravo u nekadašnjeg čuvara mreže svog tima, Rajkovića... Poslednja izmena Lalatovića. Ristić menja Savićevića.

85. minut - Poslednja izmena DodićaĐurić menja Cvetkovića.

77. minut - U timu Jagodine druga izmena. Ivanović menja Mitoševića.

75. minut - Povređenog Pavićevića menja mladi Jovanović.

71. minut - Izmene na obe strane. U gostujućoj ekipi izlazi Šušnjar a ulazi Leković, dok u domaćem timu strelca drugog gola Rakića menja Jović.

69. minut - Sjajna šansa za Jagodinu, najbolja na meču. Šušnjar se našao pred Rajkovićem posle sjajne kombinacije, ali Pavićević reaguje u poslednjem momentu i blokira taj udarac koji su svi već videli u mreži Rajkovića.

Darko Lazović proslavlja gol protiv Jagodine u drugom kolu JSL
Darko Lazović proslavlja gol protiv Jagodine u drugom kolu JSL / Izvor: MN Press

67. minut - GOOOOOL!!! 3:0! Sjajni kapiten Zvezde divnim dubinskim pasom sa polovine terena pronalazi Lazovića koji je odlično utrčao, a zatim lagano poslao loptu ukontraugao gola Jagodinaca.

64. minut - Korner koji je izveo Milijaš, Perić je odleteo u prazno, a Pečnik pokušao makazicama sa penala. Lopta odlazi pored gola.

61. minut - Prodor Arsenijevića po desnoj strani, oštar centaršut po zemlji za Šušnjara na petercu, Rajković je nesiguran, ali defanzivci crveno-belih otklanjaju opasnost izbacivanjem lopte u korner.

57. minut - Darko Lazić pokušava posle centaršuta iz slobodnog udarca sa leve strane, ali pod pritiskom jednog defanzivca domaćih uspeva samo da dobaci do Perića.

Period mirnije igre posle drugog gola Zvezde. Lopta je uglavnom na sredini terena, dok su "ćurani" preuzeli posed lopte.

48. minut - GOOOOOL!!! 2:0! Pečnik je centrirao sa desne strane na drugu stativu, lopta je dugo putovala, bežala od golmana Perića, koji se sudario sa Đorđem Rakićem na ivici peterca, posle čega mu je lopta ispala, a napadač Zvezde ju je poslao u praznu mrežu. Pomalo sporna odluka.

45. minut - Lazović lepo prolazi jednog fudbalera gostiju, ulazi u šesnaesterac iskosa sa desne strane, ali plasiranim udarcem pogađa loptom direktno u golmana Perića.

38. minut - GOOOOOL!!! 1:0! Nenad Milijaš nastavlja svoju golgetersku seriju. Još jedan projektil Zvezdinog kapitena iz slobodnog udarca sa oko 35 metara, a toliko precizan da se lopta od stative odbila u mrežu Perića koji je lepom paradom samo dodatno ulepšao pogodak. Evrogol!

36. minut - Dobar udarac Lazovića iz slobodnog udarca, šut po zemlji, ali je Perić za sada najbolji na terenu.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Jagodina u okviru drugog kola JSL u sezoni 2014/15. / Izvor: MN Press

34. minut - Nova šansa za Jagodinu. Posle jedne odbijene lopte iz šesnaesterca crveno-belih, na 20-ak metara "na prvu" je hvata Filipović, ali šutira pored gola.

30. minut - Slobodan udarac na ivici šesnaesterca Zvezde, posle faula Petkovića nad Savkovićem koji je bio u opasnom prodoru. Skraćeni korner iz kojeg Cvetković šutira direktno na gol, vrlo opasno po Rajkovića, ali je golman Zvezde bio u pripravnosti i lepom paradom odbio loptu.

26. minut - Prekid igre zbog "magle" na terenu izazvane pirotehnikom sa severne tribine. Odlična prilika da se igrači okrepe vodom.

23. minutSavićević je pokušao prodorompored dvojice igrača, ušao je u šesnaesterac, pao je, ali je sudija Nikolić odmahnuo rukom. Čini se, potpuno opravdano. Nema penala.

19. minut - Odlično je po levoj strani prošao Mijailović poslao povratnu u sredinu, na ivicu kaznenog prostora, ali je topovski udarac Savićevića sjajnom paradom odbio Perić.

16. minut - Sjajan dupli pas Savićevića i Milijaša, kapiten Zvezde je izašao sam pred Perića, ali umesto da šutira on je bio nesebičan, ali i neprecizan, pa je lopta upućena ka Rakiću otišla daleko na stranu.

14. minut - Dobar pokušaj Milijaša iz slobodnog udarca, ali snažan udarac ide pravo u golmana Perića, pa je on lako osujetio taj šut.

U ranoj fazi susreta Zvezda ima inicijativu, lopta je uglavnom u delu terena oko šesnaesterca Jagodinaca, koji na startu pokušavaju prvenstveno kontranapa