JSL: Projektili Milijaša obrisali znoj sa čela Lalatoviću (VIDEO)

N. R.
Nenad Milijaš
Nenad Milijaš / Izvor: MN Press
Zvezda slavila protiv Radničkog sa 2:0 zahvaljujući golovima kapitena.

Strahovali su na "Marakani" od prvenstvene premijere sa Radničkim iz Niša, poučeni lošom tradicijom na otvaranju prethodnih  sezona, kao i zbog izostanka devet letošnjih pojačanja. Znoj sa čela novom treneru Nenadu Lalatoviću obrisali su, međutim, projektili Nenada Milijaša. Zahvaljujući ubitačnoj levici kapitena Zvezde, branilac titule osvojio je prve bodove u Jelen Superligi, 2:0 (2:0).

Mogle su Nišlije bolje da prođu u prestonici da su u drugom minutu iskoristili šansu idealniju od penala. Batioha je izbio ispred Rajkovića, imao je na strani slobodnog Pejčića, ali je golman crveno-belih panterskim padom u noge sprečio napadača Radničkog da ubaci loptu u mrežu.

Na krilima odbrane mladog čuvara mreže krenula je Zvezda u lov na "trojku". Talase je konstantno podizao Darko Lazović, raspoložen i pored činjenice da mu je i u ovom prelaznom roku propao transfer u inostranstvo. Ono što nisu mogli da realizuju ofanzivci posle prodora Lazovića, učinio je Milijaš.

Navijači Crvene zvezde
Navijači Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Kapiten crveno-belih je sa dva plotuna u smiraj prvog dela rešio utakmicu i omogućio saigračima da u drugom poluvremenu igraju rasterećenije. Mogla je Zvezda preko Rakića do ubedljivije pobede, mogao je da se u strelce upiše i Luka Jović, ali za crveno-bele je u ovom trenutku bitno da su osvojili tri boda i pri tom predstavili tri golobrada momka iz svoje omladinske škole: Luku Jovića, Mihaila Ristića i Vukašina Jovanovića.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 2:0 (2:0)

STADION: Crvene zvezde.

GLEDALACA: 22.322.

SUDIJA: Milorad Mažić (Vrbas).

STRELCI: Milijaš u 43 i 45+1 minutu.

Crvena zvezda: Rajković, Petković, Lazić (od 90. Jovanović), Pavićević, Mijailović, Kovačević, Milijaš, Savićević (od 82. Ristić), Pečnik (od 67. Jović), Lazović, Rakić.

Radnički: Filipović, Lazarevski, Đorđević, Pavlović, Ljubinković, Ćulum, Kolarević (od 84. Milenković), Jovanović (od 62. Đuričković), Batioha (od 48. Todorović), Punoševac, Pejčić.

Dešavanja sa stadiona Crvene zvezde mogli ste da pratite uživo na Srbiji Danas.

90. minut - U igri je i Vukašin Jovanović, treći biser crveno-belih koji je dobio šansu na premijeri JSL.

89. minut - Kovačević je povukao kontranapad, proigrao Lazovića, Čačanin iz prve asistirao Rakiću, koji je pogodio golmana Filipovića. Velika šansa...

85. minut - Igraju se Zvezdina deca. Ristić je lepo proigrao Mijailovića, levi bek zavrnuo u sredinu, a Jović je u padu pokušao da upiše prvi gol na Zvezdinom stadionu i uprskao efektnu akciju. Bio je sebičan, jer je Lazović bio u boljoj poziciji,

82. minut - Na terenu je još jedan Zvezdin talenat Mihailo Ristić. Zamenio je Savićevića.

74. minut - Umalo het-trik Milijaša. Kapiten domaćina poslao je projektil iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, ali je lopta završila preko gola.

68. minut - Odmah šansa za Jovića. Lopta je preskočila golmana Filipovića, ali je 16-godišnji napadač loše šutirao iskosa sa leve strane. Lopta je zvaršila u gol autu.

67. minut - Udarac Pečnika pored gola. Umesto slovenačkog internacionalca na terenu je mladi Luka Jović.

51. minut - Savićević je pokušao da prebaci golmana gostiju Filipovića, ali je ostalo 2:0.

Vukan Savićević
Vukan Savićević / Izvor: MN Press

45+1 - GOOOOOL, 2:0, Milijaš. Vezista domaćina izveo je slobodan udarac sa oko 25 metara, prebacio živi zid, alis e činilo d aće Filipović stići loptu. Međutim, gol,man gostiju nije dobro procenio let lopte koja je završila tik uz levu stativu gola Radničkog.

43. minut - GOOOOOL; 1:0, Milijaš.  Kapiten Zvezde oštro je šutirao po zemlji sa 20-ak metara, lopta je zakačila Ljubinkovića, promenila smer i prevarila golmana Filipovića.

40. minut - Nova majstorija Lazovića, asistencija ka Rakiću, ali je njegov udarac izblokiran.

39. minut - Lazović je petom proigrao Rakića, a napadač Zvezde šutira levom nogom preko gola.

34. minut - Posle perioda rastrzane igre odličan udarac Pečnika. brani Filipović. Zvezda pojačava pritisak ka golu Nišlija koje se korektno brane.

13. minut - Ofanziva Zvezde, pokušaj loba Lazovića, ali je golman Filipović uhvatio loptu.

2. minut - Kakva šansa za Radnički. Neuspela ofsajd zamka crveno-belih, Batioha je izašao sam pred Rajkovića, imao sa strane i Pejčića, ali je golman domaćina padom u noge napadaču gostijusprečio siguran gol. Rajković je uhvatio "živu" loptu.  Odmah u sledećem napadu pokušao je Pečnik na asistenciju Lazovića, ali je lopta otišla pored gola.