JSL: Čukaričkom beogradski derbi, Voždovac konačno pobedio, "minimalac" Vojvodine!

Stefan Babović
Stefan Babović / Izvor: MN Press
Bez obzira na posetu koja je očekivano zakazala, igrači su i te kako bili raspoloženi za igru.

Zbog Parade ponosa mečevi sedmog kola Jelen Superlige umesto za vikend igraju se u nepopularnom terminu, ponedeljkom popodne, pa su iz tog razloga tribine stadiona širom Srbije očekivano prazne. Bez obzira na posetu koja je očekivano zakazala, igrači su i te kako bili raspoloženi za igru.

Novi Pazar je ponovo pokazao da najbolje partije pruža na domaćem terenu, pošto je sa 3:0 savladao Jagodinu. Mrežu gostiju u 24. minutu načeo je Kecap a do kraja susreta golmana Jagodine matirali su još i Radivojević i Jevtović.

Ekipa Vojvodine je "minimalcem" slavila na gostovanju kruševačkom Napretku. Gosti iz Novog Sada su pogotkom omladinskog reprezentativca Gaćinovića u 61. minutu stigli do nova tri boda.

Termin utakmice OFK Beograd - Partizan biće naknadno određen.

Ekipa Voždovca je protiv Mladosti iz Lučana konačno uspela da prekine seriju loših rezultata koja traje od početka prvenstva. „Zmajevi“ su u svom domu slavili sa 2:0. Mrežu gostiju iz Lučana posle asistencije Babovića pogodio je Odita već u 4. minutu susreta. Konačan rezultata postavio je upravo Babović koji je posle asistencije upisao i pogodak u 74. minutu.

FK Čukarički
FK Čukarički / Izvor: MN Press

U malom gradskom derbiju Čukarički je kao gost, doduše na stadionu Obilića savladao Rad sa 3:1. Mrežu domaće ekipe načeo je kapiten Matić pogotkom u 8. minutu susreta, postavivši tako rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U uvodnim minutima nastavka, Stojkiljković je pogodio mrežu „građevinara“ za 2:0. Samo nekoliko minuta pošto se radost zbog gola stišala, posle dobre akcije, Slavko Perović pogađa mrežu gostiju i vraća rezultatsku neizvesnost u meč. Tačku na rezultat i novu pobedu svojim drugim pogotkom na meču stavlja kapiten Matić u 81. minutu susreta.

I posle ovog kola mreža Crvene zvezde ostala je mirna, što znači da mladi Predrag Rajković nije savladan već 630 minuta.

Do minimalne pobede stigla je ekipa Donjeg Srema koja je pogotkom Stanisavljevića u 75. minutu na domaćem terenu savladala Radnički iz Kragujevca. Istim rezultatom slavio je i Spartak koji je pogotkom Milića u 6. minutu u Subotici savladao ekipu Radničkog iz Niša.