JSL: Čukarički brojao do sedam, Frajdej gura Voždovac u Prvu ligu

13.04.2015. 17:28 20:03
Fudbaleri Čukaričkog
Fudbaleri Čukaričkog / Izvor: MN Press
Brđani demolirali Rad sa 7:0. Golom Nigerijca u 90. minutu Mladost u Lučanima slavila 3:2. Novi Pazar pobedio u Jagodini.

Fudbaleri Čukaričkog još jednom su pokazali da igraju najbolju sezonu u klupskoj istoriji. Brđani su se plasirali u finale Kupa Srbije, a u domaćem šampionatu zauzimaju treće mesto. Pravu snagu su crno-beli sa Banovog Brda pokazali protiv Rada koji su demolirali sa 7:0. Na taj način su nastavili sa odličnim igrama, a od 23. novembra ne znaju za poraz (tada su izgubili na svom stadionu od Jagodine 3:0).

Mladost je ostvarila drugu uzastopnu pobedu u Jelen Superligi pošto je u Lučanima pobedila Voždovac 3:2. Utakmicu su obeležili nigerijski fudbaleri. Eze Frajdej je u 90. minutu postigao pobedonosni gol za Lučance, a dvostruki strelac za goste bio je Obiora Odita. Ovim porazom Voždovac je ostao na pretposlednjem mestu na tabeli i sva je prilika da će od jeseni da igra u Prvoj ligi.

Iznenađenje se dogodilo u Jagodini gde je istoimeni klub pretrpeo i drugi uzastopni poraz na svom stadionu. Posle Spartaka, protiv "ćurana" je bio bolji i Novi Pazar. Timu sa Jošanice je ovo četvrta uzastopna pobeda i ako ovako nastavi borba za izlazak u Evropu će biti veoma inateresantna. Novopazarci imaju samo bod manje od četvrtoplasirane Vojvodine.