JSL: Remi na Banovom brdu, Borac ubedljiv protiv Jagodine.

18.04.2015. 17:56 21:00
Ognjen Ožegović
Ognjen Ožegović / Izvor: MN Press
Čukarički i Radnički iz Niša podelili bodove, Čačani slavili protiv "ćurana" sa 3:1.

Posle više nego ubedljive pobede nad Radom (7:0), ekipa Čukaričkom remizirala je sa Radničkim iz Niša 1:1. "Brđani" su poveli u 22. minutu kada je loptu u mrežu poslao Brežančić, ali su gosti do kraja susreta preko Marjanovića stigli do izjednačenja.

Borac je u Čačaku savladao Jagodinu sa 3:1. Dvostruki strelac za domaćina bio je Ognjen Ožegović, a gosti su do gola stigli sa bele tačke pošto je u 71. minutu bio precizan Đurić. Tačku na rezultat stavio je Stojanović u nadoknadi vremena.

Golom Mirka Ivanića Vojvodina je pobedila u Novom Pazaru 1:0 u 23. kolu Jelen Superlige. Na taj način su Novosađani ostali na četvrtoj poziciji koje vodi u Evropu. Sva je prilika da odlična sezona Novopazaraca neće biti krunisana plasmanom u Ligu Evrope. Domaći su prekinuli niz od četiri pobede, pa za Vojvodinom sada zaostaju četiri boda.

Donji Srem pet mečeva nije znao za pobedu, ali je konačno obradovao svoje navijače. Sremci su na svom stadionu deklasirali OFK Beograd sa ubedljivih 4:0 i tako izašli iz opasne zone. "Romantičari" su tako pretrpeli i drugi poraz uzastopno, pošto su u prošlom kolu izgubili od Partizana.

Nije bilo golova na meču između Napretka i Spartaka, ali jeste kartona. Subotilčani su od 81. minuta igrali bez Ivanovića koji je dobio direktan crveni karton.