JSL: Kojić vratio Partizan u igru za titulu (VIDEO)

26.04.2014. 23:25
Fudbaleri Partizana u derbiju
Fudbaleri Partizana u derbiju / Izvor: Tanjug
Fudbaleri crno-belih pobedili su Crvenu zvezdu u 146. večitom derbiju sa 2:1. Golove za domaćina postigli su Drinčić i Kojić, a Mrđa za Crvenu zvezdu. Junak meča bio je golman crno-belih Lukač koji je odbranio dva penala u prvom poluvremenu.

Nemanja Kojić uneo je neizvesnost u šampionat Jelen superlige pobedonosnim  golom u 146. večitom derbiju u 90. minutu. Pravda je time zadovoljena, jer je Partizan više želeo pobedu, bila mu je potrebnija i na kraju stigao do nje. Pobedonosnom golu crno-belih prethodio je faul nad Draganom Mrđom, lopta je došla do Drinčića, koji je sjajno proigrao Kojića, koji je opalio kao iz topa u sam donji levi ugao golmana Bajkovića.

Ovaj 146. večiti derbi opravdao je epitet najveće srpske fudbalske svetkovine. Gledaoci su tokom 90 minuta imali priliku da se dive junacima i tuguju zbog tragičara. Tri gola, dva penala (oba odbranjena), sijaset prilika i prelepi pogoci Drinčića, Mrđe i Kojića, ukrasili su ovo odmeravanje snaga crveno i crno-belih.

Partizan je imao više loptu u nogama, kidisao hrabrije na gol Bajkovića, ali Zvezda je zahvaljujući najboljem strelcu Jelen Superlige Draganu Mrđi dva puta došla do 11 metara i odlične prilike za gol.

Milan Lukač je u dva navrata uhvatio „živu“ loptu, najpre Ninkoviću, a zatim i Mijailoviću posle penala. Golman crno-belih je tako spasao derbi neizvesnosti, a Partizan mogućeg poraza.

Zvezda sad ima tri boda više i bolji skor za jedan gol u međusobnim susretima. Lider prvenstva ima pravo na još jedan poraz do kraja šampionata, pa da opet bude prvak.

Strasti uoči meča su uzavrele, a na severnoj tribini stadiona je bio namazan lepak. Nije bilo mira ni u Bijeljini gde su se potukli navijači dva kluba. Pre toga su odigrani ostali mečevi 26. kola, a rezultate možete pogledati OVDE.

Tabela: Crvena zvezda 62, Partizan 59, Jagodina 43, Čukarički 42, Vojvodina 41, Novi Pazar 38, Radnički Niš 35, Voždovac 35, Napredak 31, Spartak 31, Donji Srem 27, Sloboda 27, OFK Beograd 24, Rad 24, Radnički 1923 24, Javor 21.

Parovi 27. kola (3. maj): Crvena zvezda – Rad, Čukarički – Radnički 1923, Donji Srem – Partizan, Voždovac – Radnički Niš, Jagodina – OFK Beograd, Javor – Vojvodina, Napredak – Sloboda, Spartak – Novi Pazar.

Partizan - Crvena zvezda
Partizan - Crvena zvezda / Izvor: Tanjug

Dešavanja iz Humske mogli ste da pratite uživo u tekstualnom prenosu na Srbijadanas.com.

90+4 minut - Kraj utakmice, pobeda Partizana 2:1.

90+3 minut - Žuti karton za Lukača.

90+2 minut - šansa za Crvenu zvezdu. Milijaš je izveo slobodan udarac, a Mrđa je glavom poslao loptu pored gola.

90+1 minut - Izašao Kovačević, a ušao Đorđe Rakić.

90. minut - GOOOOLLLLL 2:1 za Partizan!!!!!! Vulićević je sa desne strane ubacio pred gol, a Kojić je postigao gol.

88. minut - Izmena u Crvenoj zvezdi, izašao je Ninković, a ušao je Filip Kasalica.

87. minut - Kojić u šansi, ali je odlično intervenisao Pavićević i izbacio loptu u korner.

80. minut - Žuti karton za Milijaša jer je odugovlačio sa izvođenjem slobodnog udarca.

74. minut - Trajković dobio žuti karton.

73. minut - Miloš Ninković je mogao crveno-bele da dovede u vođstvo, ali je sa ivice šenaesterca šutirao preko gola.

71. minut - Treća izmena u Partizanu. Izašao je Danko Lazović, a ušao je Nemanja Kojić. Kapitensku traku je preuzeo Vojislav Stanković.

69. minut - Prva izmena u Zvezdi. Izašao je Darko Lazović, a ušao Petković.

67. minut - Druga izmena u Parztizanu. Izašao je Nikola Ninković, a ušao je Malbašić.

65. minut - Prva izmena na meču. Kod Partizana je izašao Živković, a ušao je Luka.

64. minut - Žuti karton za Nikolu Mijailovića, prvi za Crvenu zvezdu.

58. minut - Odlična šansa za Partizan. Andrija Živković je šutirao sa pet metara, ali je pogodio stativu.

56. minutGOOOOOLLLL za Crvenu zvezdu, strelac Mrđa!!!!!!! Milijaš je ubacio pred gol, Volkov je izbacio, ali samo do Mrđe, koji je bio precizan.

55. minut - Nova šansa za Partizan posle prekida. Drinčić je ubacio loptu pred gol, Bajković je nesigurno intervenisao, ali su se Zvezda odbranila.

53. minut - Posle kornera šansa za Crvenu zvezdu, ali je Kelhar poslao loptu pored gola.

51. minut - Za sada bez većih uzbuđenja u drugom poluvremenu.

46. minut - Nastavljena je utakmica. Velika bakljada na severnoj tribini.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

40. minut - Igra se otvoreno na obe strane. Lep fudbal na stadionu Partizana.

33. minut - Penal za Zvezdu. Trajković oborio Mrđu. Mijailović šutira, Lukač opet brani!!!! Mijailović šutira u desnu stranu, ali ga je golman Partizana pročitao.

31. minut - Zvezda krenula konkretnije prema golu Partizana.

27. minut - GOOOOOLLLL za Partizan. Fenomenalan gol Nikole Drinčića iz slobodnog udarca sa 22 metra.

26. minut - Žuti karton za Danka Lazovića.

25. minut - Lukač brani penal Ninkoviću!!!! Fudbaler Zvezde je dosta loše izveo najstrožu kaznu.

24. minut - Penal za Crvenu zvezdu, Stanković je oborio Mrđu i dobio žuti karton.

22. minut - Brašanac dobio žuti karton zbog faula.

18. minut - Brašanac šutira pored gola.

12. minut - Umalo da Škuletić dovede Partizan u vođstvo. Bio je sam ispred gola, ali je promašio loptu. Partizan ima inicijativu.

9. minut - Šansa za Partizan, Volkov je šutirao glavom sa dva metra, ali je lopta otišla preko gola. U narednom napadu nova šansa za Partizan, ali je golman Bajković zaustavio šuteve Škuletića i Živkovića.

5. minut - Živković je centrirao, ali je Pavićević izbacio loptu u korner. Bajković intervenisao posle kornera.

1. minut - Sudija Milorad Mažić dao znak da počne utakmica. Na samom početku je Ninković imao šansu za Zvezdu, ali je pogodio spoljni deo mreže.