JSL: Nišlije minimalcem grabe ka opstanku, Napredak iznenadio na "Karađorđu"

09.04.2015. 17:40 19:57
Stadion Čair u Nišu
Stadion Čair u Nišu / Izvor: MN Press
U uvodnim mečevima 22. kola na dve utakmice viđen samo jedan pogodak. Vojvodina neprijatno iznenadila svoje navijače.

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su subotički Spartak minimalnim rezultatom 1:0 u prvom meču 22. kola JSL. Nišlije su tri boda na "Čairu" obezbedili već u 12. minutu golom Petra Đuričkovića, pošto u preostalih osamdesetak minuta više nije viđen nijedan pogodak. Zanimljivo je da su domaći već u 20. minutu ostali sa igračem manje na terenu, pošto je isključen zbog sukoba sa igračem protivničkog tima Srđanom Plavšićem. Ipak, i pored te činjenice, Radnički je bio opasniji rival i u nastavku susreta i stigao do vredna tri boda u borbi za opstanak.

Imenjak nišlija, Radnički 1923 sve je dalje od tog poduhvata, iako je drugi put u poslednja tri susreta ostao neporažen (jedini poraz od Partizana u prošlom kolu). Kragujevčani su na "Čika Dači" odigrali bez golova sa Donjim Sremom (0:0), kojem će bod mnogo značiti u istoj borbi. Gosti su imali nešto bolje prilike, ali nisu bili precizni u završnici. I u "srcu Šumadije" je viđeno isključenje, pošto je u 83. minutu Đorđe Vukobrat zaradio drugi žuti karton.

U poslednjem meču pred uskršnje praznike, fudbaleri Napretka u Novom Sadu savladali Vojvodinu rezultatom 1:0. Jedini gol na stadionu "Karađorđe" postigao je Marko Gobeljić u 39. minutu. Njime su Kruševljani napravili krupan iskorak ka opstanku.

Prethodno, na popularnoj "Marakani", Crvena zvezda je bila bolja od čačanskog Borca rezultatom 3:1, a izveštaj sa tog meča možete pročitati OVDE.