JSL: Partizan pogađao, Donji Srem promašivao

24.08.2014. 18:56 21:11
Partizan - Donji Srem
Partizan - Donji Srem / Izvor: MN Press
U poslednjem meču trećeg kola Jelen Superlige crno-beli u Beogradu pobedili tim iz Pećinaca 3:0 (1:0).

Posle tri kola Jelen Superlige samo dve ekipe imaju maksimalnih devet bodova, a to su Partizan i Crvena zvezda. Partizan je u poslednjem meču trećeg kola na svom stadionu savladao Donji Srem 3:0 (1:0). Iako rezultat deluje ubedljivo, gosti iz Pećinaca imaju za čime da žale.

Gosti su počeli mnogo odlučnije i u prvih dvadesetak minuta imali više šuteva. Doduše ti udarci su završavali pored gola. Mnogo konkretniji su bili u nastavku. Već u 51. minutu je Spalević je imao odličnu šansu, ali je njegov šut zaustavio golman Lukač. Isti igrač je zapretio i u 73. minutu, ali je pogodio prečku.

I dok je Donji Srem mašio svoje šanse, Partizan je svoje realizovao. Crno-bele je u vođstvo doveo Petar Škuletić u poslednjim trenucima prvog poluvremena sa bele tačke. Najstrožoj kazni je prethodilo igranje rukom Bukorca, i to posle šuta Škuletića. Na 2:0 je povećao Danko Lazović. On se odlično snašao posle lošije intervencije golmana Milinovića.

Konačan rezultat je postavio Saša Marković u 76. minutu. I ovom pogotku je prethodila lošija intervencija golmana gostiju.

Strelci: 1:0 Škuletić (45) iz penala, 2:0 Lazović (67), 3:0 Marković (76).

Stadion: Partizana.

Sudija: Petar Piper (Čačak).

Žuti kartoni: B. Ilić (Partizan), Obubi (Donji Srem).

PARTIZAN: Lukač. B. Ilić, Stanković, Petrović, Vulićević, Grbić (od 62. minuta Lazović), A. Živković, Marković, Brašanac, Škuletić (od 81. Pantić), Marinković (od 54. S. Ilić).

DONJI SREM: Milinović, Lakić-Pešić, Prljević, Punoševac (od 69. Marčeta), Lakićević, Stanisavljević (od 58. Obubi), Beljić, Grujičić, Bukorac, Spalević (od 79. Crnomarković), Zec.

Igrač utakmice: Petar Škuletić (Partizan).

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbija Danas.com:

90. minut - Kraj utakmice. Sa tribina se čuje "Uprava napolje".

81. minut - Poslednja izmena i u Partizanu. Pantić je ušao umesto Škuletića.

79. minut - Poslednja izmena u Donjem Sremu. Izašao je Spalević, a ušao Crnomarković.

76. minut - GOOOOL!!!! Strelac Saša Marković. Posle slobodnog udarca, lopta je došla do Saše Ilića, ovaj je šutirao, golman je kratko odbio loptu, ona je došla do Markovića, koji je bio precizan.

76. minut - Obubi je dobio žuti karton zbog faula sa leđa.

73. minut - Odlična šansa za Donji Srem. Spalević je umakao odbrani Partizana, prošao sam po desnoj strani, šutirao, ali je lopta pogodila prečku.

69. minut - Druga izmena u Donjem Sremu. Izašao je Punoševac, a ušao Marčeta.

67. minut - GOOOOL!!! Strelac Danko Lazović. Škuletić je šutirao, golman je odbio loptu, ona je došla do Lazovića, koji je snažno šutirao i povećao na 2:0.

62. minut - Druga izmena u Partizanu. Izašao je Grbić, a ušao Danko Lazović.

60. minut - Škuletić je bio u šansi, ali nije precizno šutirao.

58. minut - Prva izmena kod gostiju. Izašao je Stanisavljević, a ušao Obubi.

56. minut - Petar Grbić je centrirao sa desne strane, a Brašanac u skoku nije uspeo da zahvati loptu.

54. minut - Prva izmena u Partizanu. Izašao je Marinković, a ušao Saša Ilić.

51. minut - Opet prete gosti. Zec je šutirao, a Lukač ponovo brani.

51. minut - Najbolja šansa za Donji Srem. Beljić je uposlio Spalevića koji je izbio sam pred gol Partizana, ali je njegov šut odbranio Lukač. Odlična intervencija golmana crno-belih.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+1 - GOOOOL!!! Škuletić je strelac iz jedanaesterca.

45. minut - Penal za Partizan. Škuletić je šutirao, a Bukorac je loptu zaustavio rukom, a sudija nije mnogo razmišljao.

41. Minut - Škuletić je bio u odličnoj šansi, ali je Prljević bio siguran u odbrani.

39. minut - Terenska inicijativa crno-belih, ali bez opasnosti po gol Donjeg Srema.

31. minut - Branko Ilić je dobio žuti karton.

24. minut - Još uvek bez šuteva u gol.

16. minut - Novi šut Beljića, a sa tribina se čuje "Uprava napolje".

13. minut - Gosti su konkretniji, a oprobao se i Stanojević. Ipak i njegov šut je završio pored stative.

11. minut - Bojan Beljić je imao odličnu šansu za goste, ali je njegov šut završio pored gola.

7. minut - Partizan ima blagu inicijativu, ali još uvek bez šansi.

1. minut - Utakmica je počela.