JSL: Partizanova mladost bolja od lučanske, crno-beli na +5 pred derbi

19.04.2015. 20:06
I. Lakić
Fudbaleri Partizana slave gol u meču protiv Mladosti iz Lučana
Fudbaleri Partizana slave gol u meču protiv Mladosti iz Lučana / Izvor: MN Press
Lider šampionata stigao do pobede golovima Markovića, Šaponjića i Živkovića i na najbolji način najavio večiti derbi.

Fudbaleri Partizana zabeležili su važnu pobedu u poslednjem meču 23. kola Superlige protiv Mladosti rezultatom 3:0 (2:0). Crno-beli su na stadionu u Humskoj bili mnogo bolji rival od gostiju iz Lučana i na najbolji mogući način najavili večiti derbi narednog vikenda koji dočekuju sa prednošću od pet bodova u odnosu na najvećeg rivala.

Trener crno-belih Zoran Milinković svesno je na klupi pred ovaj meč ostavio Stefana Babovića i Nikolu Drinčića, jer nije želeo da rizikuje da dobiju žuti karton kojim bi morali da preskoče derbi na stadionu "Rajko Mitić". Od prvog minuta crno-beli su krenuli silovito i odlučno ka golu protivnika, dok su se sa druge strane gosti odlučili za defanzivu. Igrao se 12. minut kada se posle pokušaja Brašanca lopta odbila do Markovića koji ju je sa dvadesetak metara smestio u mrežu, nakon što je na putu ka mreži zakačila jednog fudbalera Mladosti.

Saša Marković slavi gol u meču Partizana i lučanske Mladosti u JSL
Saša Marković slavi gol u meču Partizana i lučanske Mladosti u JSL / Izvor: MN Press

Taman sto je radost domaćih splasnula zbog prvog pogotka, kada je Bandalovski idealno centrirao, lopta je stigla do kapitena Saše Ilića koji je šutirao, golman gostiju Krznarić je zakačio loptu koja je došla do Ivana Šaponjića, a on je glavom smestio u mrežu. Želeli su crno-beli što pre i do trećeg gola, ali je posle pokušaja Brašanca prečka sačuvala tim iz Lučana.

Šaponjić je postigao gol na trećem meču zaredom, a ovo mu je bio prvenac na stadionu u Humskoj.

Igrao se 29. minut kada je Saša Ilić proigrao Živkovića, ali je njegov pokušaj zaustavio Krznarić. U 38. minutu, posle snažnog šuta Petrovića prečka je ponovo bila saveznik gostiju. Do odlaska na odmor crno-beli su nastavili sa pritiskom, a koliko su bili dominantni najbolje govori podatak da su gosti tek dva-tri puta uspeli da pređu centar.

U nastavku meča gosti su se otvorili u želji da zaprete, s obzirom na to da im rezultat nije išao u korist. Ali jedan slobodan trenutak u 58. minutu bio je dovoljan Ninkoviću da idealnom loptom izbaci u priliku Andriju Živkovića koji je udarcem glavom matirao Krznarića za 3:0. Igrao se 69. minut kada su gosti pokušali da organizuju kontranapad, ali je na šesnaestak metara od gola ispred Saše Jovanovića intervenisao Branko Ilić.

Do kraja susreta, crno-beli su sigurno čuvali stečenu prednost, iako su Lučanci u nekoliko navrata pokušali da ugroze gol Živkovića. Partizan je upisao važna tri boda za mirnije gostovanje u Ljutice Bogdana narednog vikenda.

O mogućnosti da večiti derbi bude pomeren sa subote na nedelju pročitajte OVDE.

JSL, 23. kolo: PARTIZAN - MLADOST (L) 3:0 (2:0)

Stadion: Partizana.

Gledalaca: 2.000.

Strelci: Marković u 12, Šaponjić u 17. i Živković u 58. minutu

PARTIZAN: Ž.Živković, Bandalovski, Petrović, Balažic, B.Ilić, Marković, Brašanac, A.Živković, Šaponjić (od 75. Kojić), S.Ilić (od 69. Grbić), Ninković (od 77. Marinković). Trener: Zoran Milinković.

MLADOST (L): Krznarić, Zonjić, Golemić, Otašević, Pešić, Gavrić, Radin, Milosavljević (od 77. L.Jovanović), Adamović (od 46. Tešić), S.Jovanović, Frajdej (od 62. Živadinović). Trener: Nenad Milovanović.