JSL: Partizan nadmoćan na "Čairu"!

16.08.2014. 19:00 23:07
Danko Lazović
Danko Lazović / Izvor: Tanjug
Crno-beli su slavili sa 4:1 i tako uspešno prebrodili i drugu prepreku u domaćem šampionatu.

Fudbaleri Partizana su u Nišu ubedljivo savladali domaći Radnički sa 4:1 u jednoj od derbi utakmica drugog kola Superlige Srbije. Crno-beli su poveli već u prvom minutu posle solo-prodora Petra Grbića, a prednost je duplirao Danko Lazović u 27. minutu.

Nadu domaćinu doneo je gol Vladimira Ðorđevića u 64. minutu, ali je samo pet minuta kasnije isti igrač zatresao mrežu sopstvenog tima. Konačan rezultat postavio je Petar Škuletić u 75. minutu, posle greške gomaćih u odbrani. Utakmicu je obeležila i povreda Vladimira Volkova u prvom poluvremenu, a umesto njega u igru je ušao Nikola Gulan. Trener Partizana Marko Nikolić zaradio je isključenje po završetku prvog dela meča zbog rasprave sa sudijama.

Rad - Borac 2:1

(Mihajlović 55, Maraš 71. - Živković 41.)

Prenos ste mogli da pratite na Srbijadanas.com:

90+2. minut: KRAAAAAAJ. Partizan je savladao Radnički iz Niša sa 4:1 i tako zadržao maksimalan učinak u prva dva kola Superlige Srbije.

75. minut: GOOOOOL, 1:4 Škuletić. Napadač crno-belih iskoristio je grešku odbrane i prebacio loptu preko Filipovića, koji je bio nemoćan u ovoj situaciji.

69. minut: GOOOOL, 1:3 Đorđević. Posle gola koji je postigao za svoju ekipu, isti igrač bio je strelac još jednog pogotka, ali u svoju mrežu. Posle oštrog centaršuta Vulićevića, odbrambeni fudbaler Nišlija nespretno je reagovao i postigao autogol.

Stadion: "Čair".

Žuti kartoni: Petrović M, Petrović P. (Radnički Niš), Stanković (Partizan).

Strelci: 0:1 Grbić (1'), 0:2 Lazović (27'), 1:2 Đorđević (64'), 1:3 Đorđević (69'ag), Škuletić (75')

Sudija: Dejan Dimitrijević (Loznica).

Radnički Niš: Filipović, Đuričković, Pejčić (Milenković), Pavlović, Petrović (Durković), Ljubinković , Ćulum, Jovanović , Đorđević, Punoševac, Batioha. Trener: Dragoslav Stepanović.

Partizan: Lukač, Vulićević, Ilić, Stanković, Volkov (Gulan), Brašanac, Drinčić, Ninković (Ilić), Grbić, Lazović (Marinković), Škuletić. Trener: Marko Nikolić.

64. minut: GOOOOOL, 1:2 Đorđević. Posle kornera koji su izveli sa leve strane, lopta je došla

52. minut: Najbolja šansa za Nišlije u dosadašnjem toku utakmice. Milenković je uhvatio volej posle centaršuta Jovanovića, ali je Lukač pogodio ugao i maestralno intervenisao.

45. minut: Stanković je neoprezno startovao nad Punoševcem i tako zaradio javnu opomenu. Isti igrač je izveo slobodan udarac, ali nije uspeo da prebaci živi zid. Odmah zatim, sudija iz Loznice označio je kraj prvog dela igre.

41. minut: Lazović je odlično prošao po desnoj strani, asistirao do usamljenog Ninkovića, koji je loše zahvatio loptu, pa je odlična šansa za crno-bele propala.

27. minut: GOOOOOL 0:2, Lazović. Posle neiskorišćene prilike u prethodnom napadu, ovog puta je bio mnogo precizniji. Branko Ilić je glavom spustio loptu za Lazovića, koji je sjajno primio loptu, okrenuo se i savladao nemoćnog Filipovića. Domaći fudbaleri su se potom bunili da je 31-godišnje krilo bio u ofsajd poziciji, ali sudija Dimitrijević nije mislio tako.

26. minut: Brašanac je sjajno asistirao Lazoviću, koji je imao sjajnu šansu da duplira prednost svog tima, ali od cele situacije iznudio samo korner.

23. minut: Stanković je prošao po levoj strani, a lopta je potom došla do Lazovića, koji je šutirao izuzetno neprecizno.

20. minut: Batioha se odjednom našao u šesnaestercu Lukača, ali je Brašanac sjajno startovao i otklonio opasnost.

15. minut: Bez uzbuđenja na obe strane, ali Partizan ima terensku inicijativu. Očigledno je rano primljen gol uticao na fudbalere Radničkog, koji za sada nisu napravili nijednu ozbiljniju akciju.

4. minut: Škuletić je dobio asistenciju u prazan prostor i izbio pred golmana Filipovića, ali je ovaj odlično skratio ugao i sproveo loptu u korner.

1. minut: GOOOOOLLLL 0:1, Grbić. Navijači nisu ni čips stigli da otvore, a Grbić je već postigao pogodak za crno-bele. Odličan prodor 26-godišnjeg veznjaka Partizana, koji je sjajnom fintom izbacio dva igrača i lucidnim potezom savladao čuvara mreže Nišlija. Šok za navijače domaćih.