JUNIORSKA EVROLIGA: Zvezda i Mega pali pred Litvancima već na startu

12.05.2016. 15:17
KK Crvena zvezda juniori
KK Crvena zvezda juniori / Izvor: MN Press
Završni turnir održava se u Berlinu.

Juniori Crvene zvezde Telekoma i Mega Bemaxa porazima su započeli takmičenje na završnom turniru Evrolige (Adidas next generation), u Berlinu. Zvezda je poražena u prvom meču grupne faze Lijetuvos Ritasa rezultatom 77:70 (13:25, 22:10, 26:15, 16:20), a Mega od Žalgirisa 81:68 (17:18, 18:20, 21:16, 25:14)

Pred nekoliko stotina gledalaca u "Sportforum" areni u Berlinu, najefikasniji u timu Zvezde bili su Aleksa Uskoković sa 19 poena i Stefan Đorđević sa 13 poena i 7 skokova. U litvanskom timu najbolji je bio Vasiliauskas sa 15 poena. Naredni meč crveno-beli igraće u petak od 13 časova protiv domaćina ALBE.

EVROLIGA: MVP je Nando de Kolo (FOTO)

Kada je reč o ekipi Mege, uglavnom su imali vođstvo tokom prvog poluvremena ali je posle izjednačene treće četvrtine, usledio pad igre u finišu poslednjeg perioda koji je odlučio pobednika. Najefikasniji u redovima Mege su bili Marko Pecarski sa 17 poena, Nikola Mišković sa 15 i Novak Musić sa 12, koji je podelio i 9 asistencija.

Mega Bemax naredni meč igraće u petak, od 9 sati ujutru protiv Barselone.

U finale koje će se igrati u nedelju 15. maja, plasiraće se najbolje plasirane ekipe iz obe grupe.

KAD KARI POLUDI: Izgubili smo od početnika, dva igrača i trenera! (FOTO)