05.07.2015. 18:59
Fudbaler Crvene zvezde Parker protiv Kairata
Fudbaler Crvene zvezde Parker protiv Kairata / Izvor: MN Press
Kazahstanska ekipa pokazala da je ozbiljan klub.

Protivnik Crvene zvezde Kairat pokazao je u Beogradu da ekipa iz Almatija neće respektovati nekadašnjeg prvaka Evrope. Vikend pred revanš utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope kazahstanski klub je putovao na gostovanje u Karagandi kako bi "ukrstio koplja" sa tamošnjom ekipom Šahtjora.

Moćno je izgledala trenutno drugoplasirana ekipa kazahstanskog šampionata i ubedljivo slavila rezultatom 5:0 (2:0). Ubedljivo najbolji igrač na meču bio je napadač Kairata Sito Rijera koji je postigao dva pogotka, prvi u 13. a drugi u 59. minutu. Ostali strelci bili su Seržinjo iz penala u 6. minutu, Momodu Sesaj u 72. i Žambul Kukejev u 83. minutu.

A, kojeg proslavljenog fudbalera je Kairat doveo pred revanš meč kvalifikacija Lige Evrope, pročitajte OVDE.