KAŽNJENI ZA PROMAŠAJE: U velikoj drami Partizan ostao bez evropskog proleća

10.12.2015. 22:57
Stefafan Babović, jedan od najboljih u Partizanu ove jeseni
Stefafan Babović, jedan od najboljih u Partizanu ove jeseni / Izvor: MN Press
Fudbaleri beogradskog tima su se igrali sa živcima svojih navijača!

U poslednjem kolu ligaškog dela Lige Evrope fudbaleri Partizana su namučili svoje pristalice. Do poslednjeg sudijskog zvižduka svi u crno-belom su strepeli da li će uspeti da obezbede "evropsko proleće". To nisu uspeli jer su izgubili od nemačkog Augzburga na stadionu "JNA". Gosti su slavili 3:1, a Partizan je od 81. igrao sa igračem manje jer je drugi žuti karton dobio Andrija Živković (tok meča pogledajte na OVOM linku).

Trener Partizana Ljubinko Drulović od početka je dao šansu Abubakaru Oumaruu kao najisturenijem, a upravo je Kamerunac u 11. minutu doneo veliku radost navijačima. Popularni Abu je odlično istrčao kontru, i bez većih problema savladao Marvina Hica.

U nastavku meča Nemci su nametnuli svoj ritam, a Partizan je pretio preko kontri. Međutim, uspeha nije bilo, a treba reći i da je Nikola Ninković krajem drugog poluvremena startovao nad Janom Kalsenom-Brakerom i "poslao" ga u svlačionicu.

I kada su svi bili spremni da se sa 1:0 u korist Partizana ode na odmor, usledila je loša reakcija ekipe Drulovića. Hong Jeon-Ho je bio strelac posle slobodnog udarca sa leve strane. Izjednačenje u najgore vreme.

Već na početku drugog poluvremena Nemci su dokazali da su uporni. Već u 51. minutu, kapiten Paul Ferheg je ponovo iskoristio lošu postavku u odbrani domaćina. Beži svima i zaobilazi Živka Živkovića.

Veoma brzo su opasno pripretili crno-beli, ali je posleodbrane Hica, sa nekoliko metara Ninković loptu poslao preko gola. Pre toga Hic je zasutavio snažan šut Brašanca. U tim trenucima, Nemci su pokušavali da dođu do trećeg gola, i snažno pritiskali. Tada je crno-belima stizala podrška sa tribina, uz skandiranje "Nema predaje" i "Igraj, napadaj..."

Drulović je u 65. minutu napravio prvu izmenu, pa je umesto Aleksandra Subića šansu dobio Nemanja Petrović. U narednih nekoliko minuta bilo je napeto, posebno ispred gola Augzburga. Prvo je lopta posle udarca glavom Marka Jevtovića izbačena sa gol linije, da bi minut kasnije, u 72. minutu Ninković pogodio prečku. Odbijenu loptu Živković je poslao pored stative.

Dželat crno-belih je bio Bobadilja koji je postigao gol u 89. minutu posle dodavanja Kajubija. Potvrdilo se fudbalsko pravilo da posle neiskorištenih šansi stiže kazna. A samo nekoliko minuta ranije je Brašanac istrčao sam ispred golmana i propustio stopostotnu priliku.

Tužan kraj Partizanove ovogodišnje evropske avanture. Nedostajalo im je malo i sreće (prečka Ninkovića posle strahovitog udarca sa 25 metara), ali i malo hladnokrvnosti u velikim prilikama (poput promašaja Brašanca u 81. minutu kada je sam istrčao pred gol Augzburga).