Zvezda SKINULA CRNU MAGIJU, uzela "triplu krunu" i prekinula Partizanovu dinastiju

18.06.2015. 21:09 23:28
Košarkaši Crvene zvezde proslavljaju titulu
Košarkaši Crvene zvezde proslavljaju titulu / Izvor: MN Press
Prva šampionska titula crveno-belih od 1998. godine.

Dan za istoriju Crvene zvezde! Crveno-beli su osvojili 16. šampionsku titulu, prvu od 1998. godine, pošto su i u trećoj utakmici finala plej-ofa Superlige Srbije savladali Partizan, ovoga puta rezultatom 58:54. Zvezda je tako konačno prekinula "Partizanovu dinastiju" dugu 13. godina i prvi put u klupskoj istoriji osvojila "triplu krunu" – ABA ligu, Superligu Srbije i Kup Radivoja Koraća.

Partizan se nije predao u trećoj utakmici serije i pored toga što je bio u minusu od dve pobede. Crno-beli su bili bolji rival u prvom poluvremenu, ali je Zvezda odličnom odbranom u trećoj deonici preokrenula rezultat.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Luka Mitrović i Branko Lazić sa po 13 poena, dok je u timu Partizana Nikola Milutinov ubacio 17 poena.

Markus Vilijams u duelu sa Božom Đumićem
Markus Vilijams u duelu sa Božom Đumićem / Izvor: MN Press

Dešavanja iz "Pionira" pratili ste uživo na Srbijadanas.com.

Crvena zvezda – Partizan 58:54 (18:17, 10:20, 18:7, 12:10)

DVORANA: Pionir. GLEDALACA: 6.000. SUDIJE: Vojinović, Nešković, Nikolić.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 5 (5as), Rebić, Dangubić, Mitrović 13, Lazić 13, Blažič 2, Kalinić 5, Marjanović 6 (6sk), Tejić, Dženkins 5, Jović, Cirbes 9 (11 sk).

PARTIZAN: Pavlović 6 (7sk, 4as), Tepić 2, Marinković 1, Dalo, Milutinov 17 (7sk), Milosavljević 8, Mačvan 8 (10 sk), Đumić 3, Andrić 9, Milutinović, Glišić, Bezbradica.

4/4

Majk Cirbes je nastavio da zatrpava koš gostiju i produžio seriju crveno-belih sa 13:0 za 48:44.

Sredinom poslednjeg kvartala probudio se "specijalista" za Partizan Čarls Dženkins. Pogodio je dugu dvojku uz dodatno bacanje, 53:48. Kapiten Mitrović poentirao je za maksimalnih 56:48 u 37. minutu.

Međutim, crno-belis e nidu predali. Pavlović je postigao trojku, a kapiten Milosavljević dodao je dva poena za 56:53.  Andrić je promašio trojku za izjednačenje minut pred kraj, Dženkins nije iskoristio napad domaćina, a devet sekundi pre kraja fauliran je Milosavljević.

Bek crno-belih promašio je prvo slobodno bacanje, a pogodio drugo, 56:54. Mitrović je promašio zicer, ali je loptu uhvatio Cirbes 3,9 sekundi do kraja. Nemac je bio precizan oba puta, 58:54!

3/4

Zvezda je bolje započela drugo poluvreme, Lazić je kao i u prvoj četvrtini vezao pet poena za 33:37 u 21. minutu. Međutim, uzvratio je Milutinov sa pet poena u seriji za 33:42 u 24. minutu.

Održavali su crno-beli prednost od pet do devet poena sve do 28. minuta kada se Zvezda primakla na 41:44 dvojkom Markusa Vilijamsa. Domaćin je izjednačio posle trojke "džokera" Lazića koji je do sada ubacio 13 poena.

Poenima Cirbesa uz zvuk sirene Zvezda je povela pred finalnih 10 minuta sa 46:44.

2/4

Posle trojke Dragana Milosavljevića gosti su stekli plus četiri (18:22), a  "bomba" Mihajla Andrića donela je crno-belima šest poena prednosti, 23:29 u 16. minutu.

Crveno-beli su potpuno zakazali u napadu. Andrić je u kontranapadu poentirao za maksimalnih 23:31. Seriju Partizana 7:0 prekinuo je Luka Mitrović sa linije slobodnih bacanja (25:31, 17. minut).

Iako su ih mnogi otpisali, crno-beli su spremno odgovorili na izazov u trećem meču. Nikola Milutinov doneo je prvu dvocifrenu prednost klubu iz Humske, 27:37 u 20. minutu.

Na velikom odmoru Partizan ima devet poena viška, 28:37.

1/4

Partizan je od starta meča stavio do znanja da se neće predati i pored neuspeha u prve dve utakmice. Božo Đumić i Mihajlo Andrić su bili "X faktori" trenera Duška Vujoševića. Posle četiri vezana poena Andrića i dvojke Milana Mačvana crno-beli su poveli sa 11:9.

Probudio se tada bek domaćina Branko Lazić koji je vezao pet poena koje je "zasladio" atraktivnim zakucavanjem preko Aleksandra Pavlovića (14:11 u sedmom minutu).

U finišu prve deonice viđena je rezultatska klackalica, 18:17.

Kako je bilo u "Pioniru" uoči meča pročitajte OVDE., a kako su navijači Zvezde prozivali Duška Vujoševića pročitajte OVDE.