KLS: Čudesan preokret Partizana, FMP ispustio plus 19

02.06.2014. 21:31
Davis Bertans
Davis Bertans / Izvor: Foto: MN Press
Crno-beli odličnom partijom u poslednjoj deonici slomili otpor žilavih gostiju iz Železnika.

Kakva drama u „Hali sportova“! FMP je ponovo namučio Partizan, ali su zahvaljujući čudesnom preokretu u poslednjoj četvrtini, crno-beli zabeležili i 12. trijumf u Košarkaškoj ligi Srbije, 86:82 (15:18, 20:25, 17:26, 34:13). Gosti iz Železnika vodili su sa 71:52 u 31. minutu, a onda je usledila napadačka renesansa lidera i iznenađenje je izostalo.

Motivisani košarkaši FMP pošteno su preznojili velikog favorita. Da li zbog toga što ga je trener Partizana Duško Vujošević spominjao u najavi utakmice ili isključivo iz  sportskog motiva, Filip Čović nepogrešivo je predvodio „pantere“. Nesebičnu pomoć pružao mu je Marko Gudurić, pa je FMP postepeno povećavao prednost.

Činilo se na početku poslednje deonice da je senzacija zagarantovana, ali se domaćin razgoropadio u poslednjih 10 minuta. Predvođeni Davisom Bertansom i Bogdanom Bogdanovićem crno-beli su „zapucali“ sa svih pozicija i posle dvojke Dejana Muslija u 39. minutu prvi put poveli (80:78) od početka meča (8:7).

Iskusniji domaćin uspeo je da sačuva prednost u duelu na kojem je u drugoj četvrtini zbog dve tehničke greške isključen trener FMP Milan Gurović (gurnuo Borisa Daloa), a strateg Partizana Duško Vujošević dobio tehničku grešku u trećoj deonici.

Filip Čović u duelu sa Dejanom Muslijem
Filip Čović u duelu sa Dejanom Muslijem / Izvor: Foto: MN Press

Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksandar Pavlović sa 15 poena, Bertans je ubacio 14 (4/7 za tri), kao i Bogdanović (4/4 za dva, 1/8 za tri). Odlični su bili Žofre Lovernj (11 poena, šest skokova) i Đorđe Gagić (devet poena, šest skokova).

Sa druge strane, Filip Čović je sakupio 21 poen, četiri skoka i tri asistencije, dok je Gudurić zabeležio 20 poena, pet skokova i četiri uspešna timska dodavanja.

KLS, 13. kolo

Crnokosa – Crvena zvezda 63:89

Metalac – Borac 72:73

Partizan – FMP 86:82

Radnički – Mega Vizura 98:102

TABELA: Partizan 12-1, Crvena zvezda 10-3, Mega Vizura 9-4, Radnički 7-6, FMP 4-9, Metalac 4-9, Crnokosa 4-9, Borac 3-10.