KLS FINALE: Bogdanović ne da titulu Zvezdi!

16.06.2014. 20:08 16:16
Bek Partizana Bogdan Bogdanović
Bek Partizana Bogdan Bogdanović / Izvor: Tanjug
Partizan izjednačio na 1:1 u finalnoj seriji, treća utakmica na programu 19. juna.

Partizan NIS se podigao iz nokdauna i zadao snažan udarac Crvenoj zvezdi Telekom u borbi grogiranih rivala za obezvređenu titulu šampiona Srbije. Zahvaljujući briljantnom Bogdanu Bogdanoviću (33 poena, pet asistencija, četiri skoka) crno-beli su izjednačili na 1:1 u seriji ubedljivo nadigravši velikog rivala, 62:82 (11:23, 18:17, 21:19, 12:23). Naredni meč na programu je 19. juna, a duel u "Pioniru" biće odigran bez prisustva navijača.

Crno-beli su na drugi meč finala došli psihički rasterećeniji od nominalnog domaćina Crvene zvezde. Trener Duško Vujošević očigledno je motivisao ekipu do tačke „pucanja“, a u odsustvu kažnjenih Aleksandra Pavlovića i Nikole Milutinova, kao i bolesnog Dejana Muslija, odgovornost je na svoja pleća preuzeo Bogdanović. Reprezentativni bek poigravao se sa protivničkim čuvarima i pojedinim NBA potezima dokazao da je sa pravom vrlo tražena  „zverka“ na tržištu.

Veliku pomoć Bogdanoviću je pružio Đorđe Gagić, jedini sposoban da na poziciji „pet“ parira Bobanu Marjanoviću i Rašku Katiću. Upravo je Marjanović slabo ušao u utakmicu, baš kao i Čarls Dženkins i Jaka Blažič. Zvezdin beskrvni start omogućio je našpanovanim igračima Partizana visoki let i nestvarnih plus 18 u 14. minutu – 15:33.

Đorđe Gagić
Đorđe Gagić / Izvor: Tanjug

Uspela je Zvezda da se podigne, iako je očigledno bilo da crveno-belima nedostaje mozak tima Demarkus Nelson, suspendovan posle tuče u prvoj utakmici finala. Prišao je domaćin u 33. minutu na samo minus tri (57:60), a onda je hladnokrvni Bogdanović surovo zatrpao koš rivala i poručio da Partizan nije rekao poslednju reč u finalnoj seriji.

Crvena zvezda – Partizan 62:82 (11:23, 18:17, 21:19, 12:23)
DVORANA: Pionir.

GLEDALACA: 4.000.

SUDIJE: Milija Vojinović, Vladimir Jevtović, Saša Maričić.
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Mitrović, Lazić 5, Blažič 19, Simonović 2, Marjanović 2, Radenović 2, Katić 15, Stojanović, Dženkins 17 (6sk), Lipovij, Dragićević.
PARTIZAN: Tepić, 2 Aranitović, Lovernj 6,  Marinković, Dalo 4, Bogdanović 33, Gagić 18 (9sk), Musli, Andrić 3, Bezbradica 2, Bertans 14, Šalić.

Dešavanja iz „Pionira“ mogli ste da pratite uživo na srbijadanas.com.

4/4

40. minut - Novi poeni Gagića. Trener Zvezde Dejan Radonjić dobio je tehničku grešku zbog ironičnog aplauza sudijama. Partizan je ubedljivo savladao Crvenu zvezdu rezultatom 62:82 u drugoj utakmici finalne serije i izjednačio na 1:1. Novi duel zakazan je za 19. jun.

39. minut - Četiri napada uzastopno domaći igrači pokušavaju bez uspeha da realizuju trojkom. Sa druge strane, Bogdanović je pogodio novu "bombu", ubedljivih 62:78 i 33 poena reprezentativca Srbije koji je uz ovacije gostujućih navijača ispraćen sa parketa.

38. minut - Zvezda ne uspeva da se približi trojkama, a Bogdanović je nemilordsan sa penala (10/10, 30 poena), 62:75.

37. minut - Katić je načinio i peti faul, a Lovernj je pogodio dva bacanja, 62:73.

36. minut - Prodor Blažiča i sigurni poeni, 59:66. Trojka Andrića i nova dvocifrena prednost Paartizana, 59:69. Lazić je odgovrio istom merom, 62:69,a  Lovernj je primorao Katića da napravi četvrtu ličnu grešku, 62:71.

34. minut - Kada god je Partizan u tunelu, Bogdanović pronalazi izlaz iz tame. Sjajni bek pogodio je trojku, a zatim i dvojku uz ličnu grešku Blažiča, 57:65. Tajm-aut je tražio Radonjić. Dodatno bacanje Bogdanovića za 57.66.

33. minut - Dženkins je pogodio dva bacnja, samo tri poena razlike za crno-bele, 57:60.

32. minut - Domaćin je bolji na početku poslednjeg kvartala. Marjanović i Dženkins su inicirali seriju 5:1 i Zvezda se približila na 55:60.

Jaka Blažič
Jaka Blažič / Izvor: Tanjug

3/4

30. minut - Kakva trojka Bogdanovića, prva iz sedmog pokušaja. Bek gostiju pogodio je trojku preko ruke Simonovića u poslednjoj sekundi napada. Blažič je doveo Zvezdu na jednocifreni zaostatak pred poslednju doenicu, 50:59.

29. minut - Katić se novim poenima iskupio donekle  za tehničku grešku, 46:54. Zvezda je opet u igri, Blažić je dva puta precizan sa linije slobodnih bacanja. Bogdanović je, sa druge strane, nezadrživ, 48:56. Problem za Partizan, Gagić je napravio četvrtu ličnu grešku, a Dženkins promašio oba penala.

27. minut - Tim Dejana Radonjića je u naletu. Katić je pogodio poluhorog za 44:49. Duško Vujošević je tražio tajm-aut. Gagić prekida seriju Zvezde uz faul Lazića, a Katić zbog protesta dobija tehničku grešku. Mini serija crno-belih 5:0 posle bacanja Bertansa, 44:54.

26. minut - Gagić se sam bori sa visokim igračima domaćina, s obzirom na to da Dejan Musli ne može da pomogne saigračima zbog bolesti. Na suprotnoj strani Katić je realizovao dva penala, a onda je Lovernj snažno zakucao, 37:49. Dženkins je trojkom smanjio zaostatak domaćina na jednocifrenu razliku, 40:49. Precizan je i Simonović, 42:49.

24. minut - Prve poene za crveno-bele u nastavku postigao je Raško Katić. Rastrzana igra oba tima, izgubljene lopte Dženkinsa i Bogdanovića. Blažič je zatim poentirao dva puta sa linije slobodnih bacanja, 33:45. Slovenac kao da je uzeo da sam rešava stvari u napadu, novi poeni za borbenog beka i Zvezda je smanjila na 35:45.

21. minut - Bogdanović nastavlja simultanku sa odbranom Zvezde i na početku drugog poluvremena. Bertans je zatim postigao trojku, a Katić je istovremeno faulirao Lovernja. Za 50 sekundi Partizan je povećao prednost na plus 16, 29:45.

Čarls Dženkins
Čarls Dženkins / Izvor: Tanjug

2/4

20. minut - Zvezda je zaustavila zonom napad gostiju, ali ne uspeva da poveže redove u ofanzivi. Lazić nije iskoristio kontranapad dva na jedan, a posle promašene trojke Bertansa, Dženkins je iz drugog pokušaja poentirao, 29:39. Crno-beli vode na poluvremenu sa 40:29, a moglo je da bude i više da je Bogdanović ranije uputio trojku koju je pogodio i to sa centra!

Blažič i Dženkins ubacili su po devet poena za Zvezdu, u Partizanu je najefikasniji Bogdanović sa 15, dok je Gagić zabeležio 10 poena i šest skokova.

17. minut - Partizan je dugo bez poena i bez rešenja u napadu. Lazić je pogodio posle soloprodora, crveno-beli tope minus, ali je Bogdanović stigao do 13. poena. Ivan Radenović je poentirao sa penala, 25:37.

15. minut - Blažič je vezao tri poena, ali Bezbradica atraktivnim zakucavanjem dodatno podiže samopouzdanje gostima, 18:35. Katić je polovično uspešan sa linije za slobodna bacanja. Centar domaćina ponovo je bio na liniji penala i ovoga puta bio siguran, 21:35. Međutim, Katić je dva puta bio neprecizan iz "treće serije" bacanja.

14. minut - Agonija crveno-belih se nastavlja. Bogdanović je primorao Lipovija da naprav ličnu grešku. Bek gostiju ima već 11 poena za plus 18, 13:31. Blažič je poentirao na suprotnoj strani, 15:31. Slovenac je nešto kasnije izgubio loptu i omogućio Gagiću zakucavanje u kontranapadu, 15:33.

12. minut - Raste prednost gostiju, 13:29. Dalo je iznenađenje Duška Vujoševića, raspoloženi su Bogdanović i Bertans, dok Zvezda ne može da poveže redove bez Demarkusa Nelsona.

Trener Partizana Duško Vujošević
Trener Partizana Duško Vujošević / Izvor: Tanjug

1/4

10. minut - Posle prve čtvrtine Partizan ima ubedljivu prednost, 11:23. Po sedam poena postigli su Bogdanović i Gagić, Bertans je ubacio dva poena manje. Čarls Dženkins je najefikasniji u Zvezdi sa pet poena.

9. minut - Katić je promašio zicer, kazna je usledila u kontranapadu - trojka Bertansa, 9:22. Bogdan Bogdanović završio je na parketu, pošto ga je u trku zakačio po ruci Branko Lazić. Reprezentativac Srbije se pridigao i otišao na klupu za rezervne igrače.

8. minut - Crveno-beli su dekoncentrisani u napadu, ne mogu ništa da pogode, dok Partizan povećava razliku zahvaljujući odličnom ofanzivnom skoku5:17. Dženkins je smanjio na minus deset, 7:17.

6. minut - Blažič je postigao prvu trojku za Zvezdu, na drugoj strani raspoložen je Gagić. Marjanović je načinio treću ličnu grešku, drugi put je faulirao Bogdanovića. Bek branioca titule precizan je dva puta sa linije za slobodna bacanja, ponovo je pogodio i Gagić 5:14.

4. minut - Domaćin je bez poena iz igre, Gagić je poentirao za maksimalnih plus šest za crno-bele, 2:8.

2. minut - Partizan vodi sa 5:0, sve pone postigao je Bogdanović. Centar Zvezde Boban Marjanović napravio je već dve lične greške, prvi problem za crveno-bele.