KLS PLEJ-OF: Crveno-beli bez većih muka proitiv Mege

08.06.2014. 20:06 22:02
Crvena zvezda - Mega Vizura
Crvena zvezda - Mega Vizura / Izvor: Foto: MN Press
Crvena zvezda – Mega Vizura 81:70 (24:17, 19:17, 19:19, 19:17).

Košarkaši Crvene zvezde nisu se mnogo mučili u prvom meču polufinala plej-ofa KLS pošto su u “Pioniru” pobedili Mega Vizuru 81:70 (24:17, 19:17, 19:19, 19:17). Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Lazić sa 14 poena, Nelson je postigao 13, a Dženkins 12. Kod gostiju se najviše istakao Ratko Varda sa 20 poena, Miljenović je postigao 17, a Krstić 11. Naredni meč se igra u sredu (11. juna) u “Hali sportova” od 20 časova.

Kao što se i očekivalo, početak je protekao u izjednačenoj borbi. Obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Ipak, crveno-beli su se bolje snašli na kraju, pa su u poslednji minut ušli sa prednošću 24:15. Ipak, gosti su smanjili uoči odlaska na odmor na 24:17.

Na početku drugog perioda se razigrao Ratko Varda koji je sa dva zakucavanja primakao Mega Vizuru na samo pet poena zaostatka (26:21), ali je već u narednom napadu Lipovi trojkom povećao prednost crveno-belih. Sa četiri poena Miljenovića, gosti su prišli na samo četiri poena zaostatka (29:25), pa je trener Dejan Radonjić bio prinuđen da zatraži tajm-aut. Od tada je Zvezda zaigrala bolje, a u 17. minutu je prednost bila 40:27.

Branko Lazić
Branko Lazić / Izvor: Foto: MN Press

Početkom trećeg perioda je Zvezda preko Blažića, Nelsona i Marjanovića ponovo stekla 13 poena prednosti (49:36). Jedini koji je bio zapažen kod Gostiju bio je Varda koji je sam postigao osam poena u prvih šest minuta drugog poluvremena i tako svoju ekipu sačuvao od debakla.

Dva minuta pre kraja trećeg perioda je Jokić postigao trojku i smanjio na 60:51. Potom je Novica Veličković dao dva slobodna bacanja i smanjio na samo sedam poebna (60:53). I Demarkus Nelson je, sa druge strane, bio precizan sa penala, pa je povećao na 62:53.

U trećem minutu poslednjeg perioda je domaći tim ponovo imao prednost od 13 piena (69:56), ali je već u narednom napadu Krstić trojkom smanjio na 69:59. Ipak, poenima Simonovića i Nelsona crveno-beli su stekli najveću prednost do tada 73:59. Tada je Ratko Varda zbog prigovora dobio tehničk grešku. Nelson je dao dva slobodna bacanja, a u narednom napadu je Simonović pogodio trojku, pa je na semaforu pisalo 78:59. Pošto je do kraja utakmice ostalo još četiri minuta, već se nazirao pobednik. Tako je i bilo, pa su crveno-beli ostvarili ubedljivu pobedu.