KLS PLEJ-OF: Radnički pošteno namučio Partizan

07.06.2014. 19:45 20:57
Sasa Pavlović
Sasa Pavlović / Izvor: Foto: MN Press
Velika borba viđena je u "Pioniru".

U prvom polufinalnom duelu plej-ofa Košarkaške lige Srbije Partizan je savladao Radnički iz Kragujevca rezultatom 89:81 (27:14, 25:25, 18:25, 19:17). Izabranici Duška Vujoševića odigrali su dva različita poluvremena, ali su ipak smogli snage za konačan trijumf.

Fantastičnu partiju pružio je Bogan Boganović sa postignutih 22 poena i osam asistencija. Dvocifreni su bili Tepić sa (14p, 7sk, 4as) i Bertrans sa 11 poena. Na drugoj strani Mlađan je imao "šuterski trening", 24 postignuta poena, uz procenat (6/13) van linije 6.75. Marinoviću je veoma malo mu je falilo za tripl-dabl učinak (16p ,8sk i 9as). Katnić i Birčević ubacili su po 11 koševa. Treba izdvojiti 42 pokušaja košarkaša Radničkog za tri poena (ubacili 14), dok je Partizan imao skoro duplo manje (10/24).

Bogdan Bogdanović i Mlađan
Bogdan Bogdanović i Mlađan / Izvor: Foto: MN Press

4. četvrtina

Katnić je sa pet uzastopnih poena smanjio prednost Partizana na samo tri poena razlike 72:69. U 34. minutu sureta, trener gostiju Miroslav Nikolić zasmetao je Boganoviću pri izvođenju auta. Sve je prošlo bez ikakvih čarki. Tepić je trojkom na dva minuta pre kraja stavio tačku na ovaj izuzetno neizvestan susret 89:79. Katnić je poenima sa linije za slobodna bacanja postavio konačan rezultat 89:81.

3. četvrtina

Trojka Katnića sa kraja prvog poluvremena, kao da je dala dodatnu smelost gostima, koji su odličnom igrom i pre svega boljim procentom ubačenih pogodaka iz daljine, uveli ovaj susret u neizvesnu završnicu. Mlađan i Marinović bombardovali su koš crno-belih, a plejmejker gostiju smanjio je na 54:51, posle pogođene trojke. Dalo i Milutinov postigli su preko potrebne poene za Partizan sa linije slobodnih bacanja i tako napravili mini seriju od 6:0, za prednost od 60:51. Činilo se da će crno-beli ući sa devet poena prednosti u poslednju četvrtinu, ali je Kalinić ubacio trojku "sa parkinga" i postavio konačnih 70:64 posle 30 minuta igre.

2. četvrtina

Partizan je održao izuzetno visok procenat šuta iz igre (58 odsto) i malo po malo povećavao svoju razliku, koja je u jednom trenutku iznosila 20 poena razlike (52:32). Uzalud su košarkaši Radničkog šutevima iz daljine da smanje razliku, ali je Katnić trojkom sa više od devet metara u poslednjoj sekundi prvog poluvremena, smanjio na samo 13 poena razlike.

1. četvrtina

Posle tvrdog početka utakmice i dva minuta bez pogotka na obe strane, Milutinov je sjajnim zakucavanjem postigao prve poene na susretu. Izuzetno raspoložen kod gostiju bio je bivši igrač Crvene zvezde Marko Marinović, koji je postigao osam od 14 poena svoje ekipe u prvom delu igre. Očajan procenat šuta gostiju (27 odsto), je jedan od razloga što se na prvi odmor otišlo sa 13 poena prednosti za domaću ekipu. Muta Nikolić se izgleda odlučio taktikom šuteva iz daljine, ali to nije urodilo plodom (1/9) sa linije 6,75. Odličnu partiju najavio je Boganović sa devet poena u prvoj deonici i laganim polaganjem u poslednjoj sekundi za prednost od 27:14.