12.05.2016. 20:50
Maik Cirbes
Maik Cirbes / Izvor: MN Press
Odigrane utakmice 2. kola grupe A u Košarkaškoj ligi Srbije.

Košarkaši Crvene zvezde deklasirali su Metalac u utakmici 2. kola Košarkaške lige Srbije. Ekipa Dejana Radonjića je u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu slavili sa 102:67. Utakmica u Beogradu praktično je bila rešena u završnici druge četvrtine, pa je na poluvremenu bilo 43:25. Podsetimo, u prethodnom meču Zvezda je bila ubedljiva, protov Tamiša (više pročitajte OVDE).

Najefikasniji u redovima pobedničkog tima i branioca titule bio je Maik Cirbes sa 19 poena i dva skoka. Iza njega, po učinku je bio Kvinsi Miler sa 16 poena (6 skokova), dok je Nemanja Dangubić ubacio 12. Po deset, ubacili su Vladimir Štimac i Nikola Rebić.

Na drugoj strani, šok terapija u Metalcu nije uspela. Posle odlaska Vladimira Đokića, ekipa je upisala i drugi poraz. Najbolji je bio Jovan Novak, za koga je Zvezda bila zainteresovana, sa 21 poenom.

ZVEZDAŠI IMAJU RAZLOG ZA RADOST: Lazić je slavljenik, a Cirbes i Miler RAZBIJAJU (VIDEO)

U drugom meču, Tamiš je ugostio FMP, a slavili su "panteri". Rezultat je bio 80:65.

JUNIORSKA EVROLIGA: Zvezda i Mega pali pred Litvancima već na startu