KONAČNO: Srbija je NAJBOLJA na svetu (FOTO)

17.07.2016. 22:09
Odbojkaška reprezentacija Srbije
Odbojkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Profimedia
Završni turnir Svetske lige za odbojkaše organizovan u Krakovu.

Odbojkaška reprezentacija Srbije je osvojila Svetsku ligu. Na završnom turniru u Krakovu, u finalu naš nacionalni tim pobedio je devetostrukog prvaka, selekciju Brazila i to sa 3:0 (25:22, 25:22, 25:21). Našoj reprezentaciji ovo je prvi put da osvaja titulu u prestižnom takmičenju, u šestom finalu. Ekipa koju predvodi selektor Nikola Grbić takođe je zaradila milion dolara, ali ostaje žal što je neće biti na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

U meču za treće mesto, Francuska je pobedila Italiju sa 3:0 (25:23, 25:21, 25:20)

Srbija je povela asom Lisinca sa 2:0. Izjednačio je Brazil, a onda su se dva tima "jurila". Serijom 5:0, posle 13:13, Srbija je stigla do 18:13 i održavala pet poena razlike do 20:15. Tada je Brazil smanjio na 20:17, a zatim i na 22:20. Usledila su dva vezana poena Srbije za 24:20, pa je Rezende iskoristio i drugi tajm-aut. Mauricio je smečom smanjio na 24:21, a zatim asom na 24:22, pa je Grbić tražio tajm-aut. Pogrešio je Maurcio na servisu, pa je Srbija prvi set dobila sa 25:22.

Drugi set je odličnim servisima otvorio Ivović, pa je Srbija povela sa 2:0 i 3:1, a Brazil izjednačio na 3:3. Vodila je zatim Srbija sa 6:4, pa 8:5 na prvom tehničkom odmoru. Vodila je Srbija sa 13:12, a posle izjednačenja sa 15:13, posle asa Luburića, odnosno 16:14 na drugom tehničkom tajm-autu. Srbija je sa još dva vezana poena povela sa 18:14, pa je Rezende iskoristio i drugi tajm-aut u drugom setu. "Orlovi" su poveli sa 24:21, a zatim preko Luburića iskoristili drugu set loptu za 25:22 i vođstvo od 2:0.

U odlučujućem setu, Srbija je na drugi tehnički odmor otišla prednošću od 16:11. Brazilci su smanjili na 16:13, a Srbija povećala na 18:13, kada je Rezende iskoristio svoj poslednji tajm-aut u trećem setu. Održavala je Srbija dobrom igrom rezultatsku prednost do 22:17, kada su Brazilci smanjili na 22:19. Povela je Srbija sa 23:19, pa 24:20, a set dobila sa 25:21.

Za kraj pročitajte imena momaka koji su osvojili svet. To su: Aleksandar Okolić, Uroš Kovačević, Milan Katić, Aleksa Brđović, Dragan Stanković, Marko Ivović (MVP turnira), Nikola Jovović, Miloš Nikić, Tomislav Dokić, Dražen Luburić, Neven Majstorović, Marko Podraščanin, Nikola Rosić i Srećko Lisinac.

Odbijkaši se iz Poljske vraćaju u ponedeljak, letovima iz Krakova preko Minhena.

BRAT O BRATU: Nikola je isprozivao sudiju, a Vanja je ostavio komentar koji će se PAMTITI (VIDEO)