8°C
18.04.2024.
117.1484
109.6792

KOPA AMERIKA: Het-trik čarobnjaka Mesija, drama na „Žiletu“ okončana u 100. minutu (VIDEO)

11.06.2016. 09:07
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters
Argentina deklasirala Panamu, drama u duelu Čilea i Bolivije.

Reprezentacija Argentine izborila je plasman u četvrtfinale Kupa Amerike trijumfom protiv Paname 5:0, a duel je obeležila prva zvezda gaučosa Lionel Mesi sa tri pogotka.

Argentina je povela posle sedam minuta igre pogotkom Otamendija i asistencije Di Marije koji je kasnije napustio igru zbog povrede. Ovim rezultatom je okončan prvi deo utakmice, koji je Panama završila sa 10 igrača pošto je Godoj dobio crveni karton.

Potom je na scenu stupio Mesi. Prvi gol je na asistenciju Iguaina postigao u 68. minutu, deset minuta kasnije bilo je 3:0,  dok je sjajnu partiju kompletirao het-trikom tri minuta pre kraja utakmice. Tačku na meč stavio je Kun Aguero pogotkom u sudijskoj nadoknadi.

Klub iz serije A želi fudbalera Partizana! (FOTO)

Pravi triler viđen je na „Žilet“ stadionu u Bostonu. Fudbalski rat između Čilea i Bolivije okončan je u 100. minutu, kad je Arturo Vidal sa bele tačke doneo veliki trijumf Čileancima.

OŽENIO SE VELIKI VLADIMIR: Stojković opet stao na "ludi kamen" (FOTO)

Vidal je doveo Čile vođstvo na startu drugog poluvremena, da bi Kampos izjednačio u 61. minutu. Zbog brojnih prekida i sukoba na terenu, sudija Marufo produžio je utakmicu za čak 10 minuta što je bilo dovoljno Čileancima da postignu gol koji ih najverovatnije vodi u četvrtfinale.