KOPA AMERIKA: Upao je na teren, klanjao se Mesiju, a razlog je GOLČINA iz "slobodnjaka" (VIDEO)

22.06.2016. 08:20
Lionel Mesi
Lionel Mesi / Izvor: Reuters
Drugi polufinalni par čine Kolumbija i Čile.

Fudbalska reprezentacija Argentine obezbedila je plasman u finale Kopa Amerika, pošto je u Hjustonu pobedila domaćina, nacionalni tim Sjedinjenih Američkih Država, i to sa ubedljivih 4:0. Za trofej, "gaučosi" će se boriti protiv boljeg iz okršaja Kolumbije i Čilea, dok će Amerikanci u duelu za treće mesto sačekati poraženog.

Meč u Teksasu je pre svega obeležio Lionel Mesi, sa golom i dve asistencije. Zvezda Barselone je u 3. minutu asistirala Ezekijelu Laveciju, a zatim i u 32. minutu bila strelac. U drugom poluvremenu, dva puta je pogodio Gonzalo Iguain, u 50. i 86. minutu, s tim da je prilikom postavljanja konačnog rezultata asistent bio Mesi.

Mesijev gol bio je prava majstorija, iz "slobodnjaka", za prestizanje Gabrijela Omara Batistute na listi najboljih strelaca u istoriji argentinskog nacionalnog tima. Mesi je do sada postigao 55 golova, dok je "Batigol" ostao na 54.

KOPA AMERIKA: Mesi se izjednačio sa VELIKIM Batistutom, Meksiko "zgažen" kao nikad do sad (VIDEO+FOTO)

Isto tako, Mesi je napredovao i na listi južnoameričkih igrača, pa su ispred njega sada samo Brazilci Ronaldo i Pele.

VRAĆANJE U REALNOST: Mesi ipak ni u ludilu ne može da stigne Pelea! (FOTO)

A koliko navijači obožavaju Mesija, pokazuje i gest jednog od navijača koji ga je zagrlio, a zatim mu se i klanjao. Sve se događalo na početku drugog poluvremena.

DA LI SE NALJUTIO: Fan je prišao Mesiju i Maskeranu a slikao se samo sa jednim, šta mislite sa kim?