KRIVICA: Kaurin "pustio" gol iz ofsajda na Vračaru!

16.04.2015. 12:44
Andrija Živković proslavlja neregularan gol
Andrija Živković proslavlja neregularan gol / Izvor: MN Press
Pomoćni sudija pauziraće zbog ofsajda koji nije mahao Andriji Živkoviću, a Partizan je tim golom poveo protiv OFK Beograda sa 1:0.

Sudije Jelen Superlige su pod sve većim pritiskom što se prvenstvo bliži kraju. Iz Crvene zvezde su ovih dana optuživali arbitre i za mečeva Partizana koje je igrao Partizan.

Komisija za praćenuje suđenja FSS posle analize mečeva odlučila je sledeće:

U utakmici 21. kola JSL koje su odigrane u Novom Pazaru i u Beogradu na stadionu u Humskoj. Crvena zvezda je "grmela" na četvrtog sudiju Srđana Kaurina koji je u saradnji sa kolegama doneo ispravnu odluku signalizirajući prvom arbitru Vladi Glođoviću na igranje rukom od strane Darka Lazića.

Na utakmici Novi Pazar - Crvena zvezda, sudija Vlado Glođović je uz dobru saradnju sudijskog tima, pre svega sa pomoćnim arbitrom Srđanom Kaurinom, doneo tačnu odluku u 69. minutu kada je dosudio kazneni udarac za domaću ekipu" navodi se u odluci potkomisije.

Nepotrebna buka podignuta je i nakon duela Partizana i Radničkog 1923 u Humskoj jer penal za gostujuću ekipu nije postojao.

- Na utakmici Partizan - Radnički 1923, sudija Milan Ilić ispravno je postupio u 89. minutu kada je dozvolio da se igra nastavi, posle dobre procene situacije iz kaznenog prostora domaće ekipe  navodi se u odluci potkomisije za analizu suđenja.

Početkom nedelje sa "Marakane" je stiglo saopštenje u kojem se na meti našao Srđan Kaurin, arbitar koji je u Novom Pazaru dobro postupio kada je signalizirao penal za domaći tim. Međutim, pao je na utakmici OFK – Beograd – Partizan, jer je dozvolio da se nastavi akcija iz koje su crno-beli poveli, a bio je ofsajd.