117.1544
109.8288

KUP SRBIJE: Fofana odveo Partizan u narednu rundu

24.09.2014. 16:16 18:10
Fudbaleri Partizana slave gol Fofane u meču prvog kola Kupa Srbije protiv Bećanije / Izvor: Foto: fkpartizan.rs
U prvom kolu Kupa Srbije u fudbalu, crno-beli slavili na Vračaru protiv odlične Bežanije golom napadača iz Obale Slonovače u 37. minutu.

Fudbaleri Partizana savladali su Bežaniju rezultatom 1:0 (1:0) u meču šesnaestine finala Kupa Srbije.

Crno-beli su rutinski odradili prvu obavezu u ovosezonskom izdanju najmasovnijeg domaćeg takmičenja. Iako je „domaća“ ekipa Bežanije pružila zaista dobru partiju kojom bi mogla da parira mnogim ekipama u superligaškom društvu, vicešampion Srbije obezbedio je plasman u narednu rundu golom odličnog napadača iz Obale Slonovače, Ismaila Bekoa Fofane, koji je u 37. minutu susreta na Vračaru iskoristio sjajan centaršut Vulićevića i doneo Partizanu, kasnije se ispostavilo, odlučujuću prednost.

Fofana koji je u dosadašnjem delu sezone u Superligi Srbije mahom ulazio u igru sa klupe, još jednom je pokazao da ima potencijal i za prvu postavu tima sa Topčiderskog brda. Pored pogotka krajem prvog dela igre, ofanzivac Partizana imao je još nekoliko odličnih šansi, a prikazanom agilnošću pokazao je da je bez premca bio najraspoloženiji za igru na stadionu Obilića, ali i da bi mogao da zavredi makar veću minutažu u crno-belom dresu.

I pored poraza, fudbaleri Bežanije "pokazali su zube" u ovom meču, u nekoliko navrata su ozbiljno pretili rezervisti na golu Partizana Živku Živkoviću, ali Danko Kovačević i Igor Jelić u dva-tri navrata nisu bili dovoljno precizni. Najbolju priliku propustio je Kovačević u 19. minutu, kada je promašio prazan gol, iz teške situacije, nakon što je prethodno obišao čuvara mreže crno-belih. Ipak, i crno-beli su mogli do ubedljivijeg trijumfa, ali je sjajni golman Srđan Ostojić fantastično čuvao svoju mrežu i zaslužio epitet najboljeg u svom timu.

Na kraju, zaslužen trijumf Partizana koji je u ovom meču nastupio u kombinovanom sastavu, ali je i pored toga sigurno obezbedio nastavak serije pobeda u domaćim takmičenjima, dok je Bežanija prikazala igru kojom bi mogla mnoo više od donjeg dela tabele Prve lige Srbije.

KUP SRBIJE, 1/16 finala: BEŽANIJA - PARTIZAN 0:1 (0:1)

Stadion
Obilića na Vračaru.

Sudija: Igor Stoilković.

Strelci: Fofana 37.

BEŽANIJA: Ostojić, Luis Gustavo, Mustur, Matović, Milić, Stanovčić, Kovačević, Brujić (Rakić 44), Jelić (Zorica 86), Đoković, Šak, Granit. Trener: Vanja Radinović

PARTIZAN: Ž.Živković, Vulićević, N.Petrović, Ćirković, Stanković, Marković, S.Ilić, A.Živković, Ninković, Lazović, Fofana (Marinković 82). Trener: Marko Nikolić.

Najzanimljivije detalje meča Bežanija - Partizan mogli ste da pratite na portalu Srbija Danas.

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ SUSRETA! Partizan je u osmini finala! Odličan otpor Bežanije, ali je vicešampion Srbije u narednoj rundi!

89. minut - Saša Ilić još jednom je pokazao kakav je majstor sa loptom! Sjajno je baratao loptom na malom prostoru, a zatim sa ivice kaznenog prostora divnom "panenkom" gađao gornji desni ugao Ostojićevog gola, ali je čuvar mreže Bežanije još jednom izvanredno reagovao i krajnjim naporom prebacio loptu preko prečke.

86. minut - Izmena u ekipi Bežanije Milan Zorica menja odličnog Igora Jelića.

82. minut - Najboljeg fudbalera na susretu na Vračaru Ismaila Beka Fofanu menja Nenad Marinković.

Period mirnije igre. Partizan pokušava da stigne do drugog pogotka, ali nema stopostotnih šansi.

60. minut - Prečka na drugoj strani! Fofana se okrenuo na ivici šesnaesterca, lepo naciljao, ali njegov plasiran udarac vrhovima prstiju skreće do prečke golman Ostojić, da bi potom na nju natrčao Živković, ali čuvar mreže Bežanije sjajno brani i njegov udarac sa 6-7 metara.

55. minut - Sjajna prilika za Bežaniju! Kovačević je još jednom pripretio, nakon što je prihvatio sjajan dubinski pas, ušao po desnoj strani u šesnaesterac, snažno šutirao, ali je Živković odbranio. Lopta se odbila do Igora Jelića na nekih 25 metara od gola, odakle ju je vezista Bežanije silovito "ispalio" ka golu crno-belih, ali je izjednačenje sprečila prečka. Izvanredan udarac!

Ismail Beko Fofana postiže gol u meču protiv Bežanije u prvom kolu Kupa Srbije
Ismail Beko Fofana postiže gol u meču protiv Bežanije u prvom kolu Kupa Srbije / Izvor: Foto: fkpartizan.rs

52. minut - Fofana igra odlično. Još jednom je lepo povukao loptu, prišao kaznenom prostoru "domaćina", ali je u momentu kada su svi očekivali šut lepo gurnuo loptu u prazno za Ninkovića koji, ipak, očajno zahvata loptu i prebacuje gol iz izgledne situacije.

49. minut - Umalo nova šansa za Fofanu. Istrčao je pred Ostojića, ovog puta dosta iskosa sa leve strane, ali je golman Bežanije bio bliži lopti i u poslednjem momentu je izbacio u aut.

45. minut - KRAJ PRVOG DELA! Nije bilo nadoknade u prvom poluvremenu. 0:1!

44. minut - Izmena u ekipi Bežanije. Umesto povređenog Brujića, u igru ulazi Rakić.

43. minut - Ninković se odlično izborio za prostor za udarac, ali je Ostojić sigurno odbranio i izbacio u korner.

41. minut - Nova prilika za Fofanu iz neposredne blizine, ali se fudbaler iz Obale Slonovače nije nadao grešci Stanovčića, pa je lopta otišla pored gola.

ZANIMLJIVOST: Fofana je pokazao da mu, uprkos lošem stanju, prija teren na Vračaru, pošto je na njemu pogodio i u pobedi Partizana u meču prvog kola Jelen Superlige protiv Voždovca (1:3).