KVALIFIKACIJE ZA EP: Huntelar "oživeo" Holanđane, Džekov het-trik u Andori (VIDEO)

28.03.2015. 20:09 14:38
Edin Džeko
Edin Džeko / Izvor: Reuters
Česi u poslednjim trenucima susreta stigli do boda. Italijani se izvukli protiv Bugarske.

U prvom susretu u okviru Grupe A, Islanđani su na "Astana areni" lako savladali nejaki Kazahstan sa 3:0 i tako nastavili u odličnom ritmu da grabe ka Francuskoj. Posle šest godina pauze prvi gol za "ribare" postigao je Eidor Gudjonsen, dok je Bjarnason sa dva gola u 32. i 91. minutu dokusurio domaćina. Česi su golom Vaclava Pilara u 90. minutu nekako stigli do boda i tako sprečili Letonce da naprave veliko iznenađenje.

Turska je bila na pragu iznenađenja i velika tri boda u Amsterdamu, pošto je do poslednjeg minuta imala minimalno vođstvo preko Buraka Jilmaza. Ipak, Klas Jan Huntelar je u drugom minutu sudijske nadoknade sprečio prvi poraz njegovog tima na domaćem terenu u istoriji kvalifikacija za EP.

Velšani su predvođeni superstarom Real Madrida, Geretom Bejlom, proturnjali kroz Izrael i na taj način popeli se na lidersku poziciju u B grupi. Izabranici Krisa Kolemana dominirali su tokom čitavog susreta i sa 3:0 očitali lekciju favorizovanim Izraelcima. Prvotimac Arsenala Aron Remzi bio je strelac prvog gola, dok je Bejl sa dva gola u 50. i 77. minutu, u svom 50. nastupu za reprezentaciju popeo svoj konto na 16 postignutih golova.

Reprezentacija BiH je ostvarila prvi trijumf u kvalifikacijama na debiju novog selektora Mehmeta Baždarevića. Napadač Mančester Sitija Edin Džeko postigao je "het-trik" u pobedi svoje ekipe nad Andorom od 3:0.

U okviru H grupe, Hrvati su pokazali silu protiv Norveške i pobedom od 5:1 upisali četvrti trijumf u kvalifikacijama. Iako su od 74. minuta igrali bez Vedrana Ćorluke, "kockasti" su primili jedan, a postigli još dva gola. Tačku na "i" stavio je Danijel Pranjić u 94. minutu.

Fudbaleri Italije, koji su bili oslabljeni povredama i još pod utiskom zbog prećenja Antoniju Konteu, odigrali su na njihov svojstven način 2:2 u Bugarskoj. Domaći tim pobede i povratka u borbu za EP sprečio je naturalizovani Italijan Eder pogotkom pet minuta pre kraja.