13°C
23.04.2024.
117.1544
109.8288

KVALIFIKACIJE ZA EP: Ibrahimović rešio meč za četiri minuta, Pečnikov pogodak malo za bod protiv Engleza (VIDEO)

14.06.2015. 20:49 14:38
Zlatan Ibrahimović, kapiten reprezentacije Švedske
Zlatan Ibrahimović, kapiten reprezentacije Švedske / Izvor: Beta/AP
Englezi slavili na "Stožicama" rezultatom 3:2, a prelep pogodak postigao je Džek Vilšir. Novi krah Kapelovih "baćuški".

Fudbaleri reprezentacije Švedske slavili su pobedu u meču grupe G kvalifikacija za EP 2016. u Francuskoj. Oni su do trijumfa u duelu sa Crnom Gorom stigli su u završnici prvog poluvremena kada se za samo šest minuta postigli tri gola i već tada praktično rešili pitanje pobednika.

Junak trijumfa Skandinavaca još jednom je bio Zlatan Ibrahimović koji je u intervalu od 40. do 44. minuta postigao dva gola, od kojih je prvi posebno lep, iako ide "na dušu" kapitenu "sokolova", golmanu Vukašinu Poleksiću. Prethodno je Markus Berg doveo domaćine u vođstvo, dok je u nastavku Dejan Damjanović uspeo tek da ublaži poraz izabranika Branka Brnovića, golom sa bele tačke u 64. minutu.

Španci su razočarali sve one koji su se nadali lepoj partiji selekcije čiji su fudbalski klubovi dominirali Evropom u ovoj sezoni. "Crvena furija" je slavila na gostovanju Belorusiji u Borisovu, golom Davida Silve koji je iskoristio grešku golmana Andreja Gorbunova koji je "zaplivao" u prazno posle jednog centaršuta u samoj završnici prvog poluvremena.

Rusija je još jednom razočarala svoje navijače, pošto su na stadionu Spartaka u Moskvi poraženi od selekcije Austrije minimalnim rezultatom 1:0. Mark Janko bio je junak gostiju, pošto je u 33. minutu postigao jedini gol na meču, nanevši "baćuškama" drugi poraz u kvalifikacijama i tako ih ostavio tek na trećem mestu na tabeli.

Goal Janko - Russia 0-1 Austria - 14-06-2015 by Bayeo

Fabiju Kapelu verovatno će se ponovo uzdrmati selektorska stolica, pošto Austrijanci posle šest odigranih mečeva imaju tek osam osvojenih bodova, dvostruko manje od selekcije Marsela Kolera. Inače, meč na "Okritje areni" sudila je četvorka iz Srbije, na čelu sa Miloradom Mažićem.

Reprezentativci Engleske slave gol Vejna Runija u duelu sa Slovenijom
Reprezentativci Engleske slave gol Vejna Runija u duelu sa Slovenijom / Izvor: Beta/AP

Reprezentacija Engleske u veoma neizvesnom meču i sjajnoj završnici savladala je u Ljubljani selekciju Slovenije rezultatom 3:2. Domaći su imali prednost na poluvremenu golom Milivoja Novakovića u 37. minutu, ali je Džek Vilšir na isteku jednog časa igre poravnao rezultat. Isti igrač je u 73. minutu postigao fenomenalan pogodak kojim je doveo svoju selekciju u vođstvo.

Ipak, šest minuta pre kraja, bivši fudbaler Crvene zvezde Nejc Pečnik poravnao je rezultat, pogotkom glavom posle odlične asistencije Bojana Jokića i doneo ogromnu radost na stadionu "Stožice" u prestonici Slovenije.

Goal Pecnik - Slovenia 2-2 England - 14-06-2015 by Video-Live

Ipak, da se na kraju raduju samo fudbaleri "Gordog Albiona" pobrinuo se kapiten selekcije "tri lava" Vejn Runi i sačuvao Engleskoj savršen skor u kvalifikacijama.