LIGA EVROPE: Izbacili su Zvezdu, ali nisu izdržali do kraja, Atletik se provukao, ispao Sautempton

27.08.2015. 19:40
FK Kairat
FK Kairat / Izvor: MN Press
Bordo izgubio, ali se plasirao u grupnu fazu Lige Evrope gde će igrati i Rašovićev Dinamo iz Minska koji je bio bolji posle penala.

Kairat nije uspeo da se plasira u grupnu fazu Lige Evrope. Ekipa koja je na startu kvalifikacija izbacila Crvenu zvezdu pobedila je Bordo u revanšu sa 2:1, ali to nije bilo dovoljno za ostvarenje konačnog cilja. Francuzi su u prvom meču pobedili sa 1:0 što je bilo dovoljno za konačni prolaz.

Poveo je Kairat autogolom Sedrika Jamberea u prvom minutu, da bi u 66. minutu Islambek Kuat povećao na 2:0. Konačan rezultat je postavio Enco Kriveli u 77. minutu.

Žarko Marković je svih 90 minuta bio na terenu, dok je Đorđe Despotović u 83. minutu dobio priliku da zaigra za Kairat. Poraz svog Bordoa sa klupe je odgledao Milan Gajić.

OVDE pročitajte koji timovi su potencijalni protivnici Partizana u Ligi Evrope. Žreb će početi u petak u 13 časova.

LIGA EVROPE, revanši plej-ofa, masnim slovima su napisane ekipe koje su se plasirale u grupnu fazu

Kairat - Bordo 2:1 - (prvi meč 0:1)

Jablonec - Ajaks 0:0 (0:1)

Karabag - Jang Bojs 3:0 (1:0)

Rubin - Rabotnički 1:0 (1:1)

Helsinki - Krasnodar 0:0 (1:5)

Videoton - Leh 0:1 (0:3)

Sent Etjen - Milsami 1:0 (1:1)

Tun - Sparta Prag 3:3 (1:3)