LE (KVALIFIKACIJE): Raspucana Vojvodina, MTK nemoćan

09.07.2015. 22:21
Navijači Vojvodine Firma
Navijači Vojvodine Firma / Izvor: MN Press
"Stara dama" eliminisala MTK, u narednom kolu će igrati sa Spartaksom.

Fudbaleri Vojvodine su obezbedili plasman u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope. Novosađani su u Budimpešti protiv MTK odigrali bez golova, ali su na stadionu "Karađorđe" na najbolji način iskoristili prednost domaćeg terena. Golovima Aleksandra Stanisavljevića, Miljana Mrdakovića i Mirka Ivanića "stara dama" je slavila sa 3:1. Mađarski tim je samo poveo, u trećem minutu, ali je domaćin zatim preuzeo inicijativu.

U prvom poluvremenu viđena su tri gola, a poveli su gosti iz Budimpešte. Marek Streštikje je iskoristio uspavanost odbrane "stare dame" i glavom savladao Srđana Žakulu, u trećem minutu. Na izjednačenje se nije čekalo dugo. U 14. minutu Aleksandar Stanisavljević je maestralno izveo slobodan udarac i savladao golmana gostiju (pogledajte OVDE), za 1:1. U završnici prvog poluvremena, Miljan Mrdaković je dokazao da je Vojvodina mnogo dobila njegovim dolaskom. Iskusni napadač je posle centaršuta glavom sproveo loptu u mrežu.

Novu radost navijačima koje je uprava kluba sa "Karađorđa" častila besplatnim ulazom doneo je Mirko Ivanić. Jedan od igrača u koje se posebno uzda trener Zlatomir Zagorčić završio je akciju u kojoj su učestvovali Sekulić i Stanisavljević. U 72. minutu, Stanisavljević je pogodio stativu i propustio priliku da se još jednom upiše u strelce.

Vojvodina će u drugom kolu igrati protiv Spartaksa iz Letonije koji je sa ukupnih 3:1 izbacio podgoričku Budućnost.

OVDE pročitajte o eliminaciji Crvene zvezde od Kairata, a OVDE o uspehu Čukaričkog

OVDE pročitajte više o ostalim rezultatima iz ove runde kvalifikacija za Ligu Evrope

Vojvodina - MTK 3:1

Strelci: Stanisavljević 14, Mrdaković 40, Ivanić 51 - Streštik 3

Stadion: "Karađorđe"

Sudije: Jon-Mičel Knutsen (Norveška)

Žuti kartoni: Maksimović, Nastić - Tijam, Vukmir

Crveni kartoni:

VOJVODINA: Žakula, Vasilić, Đurić, Pankov, Nastić, Sekulić, Stamenić (od 77. Babić), Ivanić, Stanisavljević, Maksimović (od 55. Puškarić), Mrdaković (od 90. Paločević).

MTK: Hegeduš, Grgić, Bese, Vukmir, Vardnai, Tijam, Štreštik (od 63. Satmari), Kanta, Vas (od 90+3 Gera), Varga (od 53. Majk), Torgele.