LIGA EVROPE: Asteras i Partizan iznenadili

18.09.2014. 21:37
Detalj sa meča prvog kola Lige Evrope između Bešiktaša i Asterasa
Detalj sa meča prvog kola Lige Evrope između Bešiktaša i Asterasa / Izvor: Tanjug
Grčki klub šokirao Turke u Istanbulu igrajući nerešeno sa favoritom Bešiktašom 1:1. Partizan sledeću utakmicu igra u Grčkoj. Kanonada Dinama protiv rumunske Astre.

Čuda su ipak moguća u fudbalu. Grčki Asteras Tripolis uspeo je da na vrućem terenu u  Istanbulu stigne do boda dva minuta pre kraja 1:1 protiv Bešiktaša. Ovaj rezultat odgovara nešem  Partizanu, koji je takođe remizirao sa Totenhemom 0:0. Naš vicešampion za dve nedelje gostuje u Grčkoj i igraće protiv  Asteras Tripolisa. Ako bi naš klub uspeo da pobedi, već posle dva kola bi se izdvojio kao ozbiljan kandidati za "evropsko proleće"!

Bio je to meč sa malo pravih šansi, o čemu svedoči odnos udaraca u okvir gola - 2:2. Gosti su na prvi takav šut čekali do 88. minuta i odmah profitirali, pošto je argentinski napadač Fakundo Para matirao golmana Tolgu.

Turski predstavnik vodio je od 33. minuta, preko Gokana Torea.

Najubedljiviju pobedu u uvodnim mečevima prvog kola izvojevao je hrvatski prvak Dinamo, protiv rumunske Astre, čak 5:1.

Hilel Sudani je  u prvom poluvremenu zabeležio het-trik, čime se priključio zemljaku iz Porta Jasinu Brahimiju, koji je bio trostruki strelac u meču prvog kola Lige šampiona, protiv BATE Borisova.

Zdravko Kuzmanović u meču prvog kola Lige Evrope između Dnjepra i Intera
Zdravko Kuzmanović u meču prvog kola Lige Evrope između Dnjepra i Intera / Izvor: Tanjug

Inter je počeo takmičenje pobedom od 1:0 nad Dnjeprom, na neutralnom terenu u Kijevu, a jedini gol na meču delo je D'Ambrozija u 71. minutu. Svih 90 minuta u gostujućoj ekipi odigrao je Nemanja Vidić, dok je do 62. minuta igrao i Zdravko Kuzmanović.

Seltik je posle lošeg nastupa u kvalifikacijama za Ligu šampiona pokazao mnogo bolje lice na gostovanju najboljem timu Austrije, Red Bulu. Seltik je dva puta vodio, a utakmica je završena podelom plena.