LIGA EVROPE: Partizan - Augzburg 1:3 (KRAJ)

10.12.2015. 20:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press
Crno-beli protiv nemačkog tima odigrali utakmicu poslednjeg kola grupe L, i izgubili. Neće igrati u 1/16 finala Lige Evrope, na proleće.

Fudbaleri Partizana izgubili su bitku za proleće u Evropi. U meču poslednjeg kola grupe L Lige Evrope na stadionu u Humskoj izgubili su od Augzburga sa 3:1. Poveo je Partizan golom Abubakara Oumarua, u 11. minutu, ali su onda strelci bili Hong Jeon-Ho, Paul Ferheg i Raul Bobadilja. U narednu fazu takmčenja idu Atletik Bilbao i Augzburg.

Crno-beli su mogli da izgube i odu dalje, ali sa 2:0 ili jednim golom razlike. Ovako je proleće u Evropi ostalo neostvaren san. Podsetimo, poslednji put jedan srpski tim prezimio je u Evropi u sezoni 2004/05. To je bio upravo Partizan koji je pod vođstvom Vladimira Vermezovića obezbedio plasman dalje u tadašnjem Kupu UEFA. U februaru 2005. godine Partizan je u dvomeču bio bolji od Dnjipra, a onda je u u martu eliminisan od kasnijeg osvajača trofeja, moskovskog CSKA.

Dešavanja sa stadiona u Humskoj, iz duela Partizan - Augzburg mogli ste da pratite na Srbiji Danas.

Podršku ima i nemački tim.

Navijači FK Augzburg
Navijači FK Augzburg / Izvor: Srbija Danas

Stadion se polako puni. Na pola sata od početka meča, južna tribina puna. Glasna podrška Grobara.

Navijači FK Partizan
Navijači FK Partizan / Izvor: Srbija Danas

Bakljada nemačkih navijača.

TOK UTAKMICE

KRAJ. Nema proleća u Evropi za Partizan.

89. minut - GOL! Bobadilja strelac. Partizan gubi sa 3:1. Augzburg u ovom trenutku ide u 1/16 finala.

87. minut - Kontra Brašanca. Šutira preko gola.

83. minut - Umesto Ninkovića ulazi Grbić.

81. minut - Andrija Živković dobija drugi žuti karton. Crno-beli ostaju sa desetoricom na terenu.

76. minut - Kontra Nemaca, Kajubi sam ispred Živkovića. Golman Partizana nogom brani.

73. minut - Prečku pogađa Ninković. U nastavku pokušava Živković, pored gola.

71. minut - Jevtović glavom, ali igrač Augzburga sa gol linije izbacuje loptu.

65. minut - Umesto Subića ulazi Petrović. Grobari pevaju "Nema predaje..."

57. minut - Kakva šansa za Partizan odlazi u nepovrat. Brašančev šut Hic brani, Ninković sa nekoliko metara odbitak šaljepreko gola.

51. minut - Novi GOL za Nemce. Preokret i hladan tuš. Ležerna odbrana crno-belih. To kažnjava Ferheg. Sam ispred Živkovića zaobilazi ga i pogađa za 2:1.

48. minut - Trohovski pokušava, lopta pored stative. Uzdasi olakšanja u Humskoj.

Počinje drugo poluvreme. Nema izmena.

45+1. minut - Slobodan udarac sa leve strane za Nemce. Posle loše reakcije odbrane domaćina, lopta ipak nekako ulazi u gol. Sada je 1:1. Strelac je Jeon-Ho.

Igra se još dva minuta sudijde nadoknade.

40. minut - Prinudna izmena u Augzburgu. Umesto povređenog Kalsen-Brakera ulazi Jeon-Ho.

36. minut - Start Ninkovića nad Kalsenom-Brakerom. Prvi žuti karton na utakmici.

27. minut - Nova kontra za Partizan. Brašanac vuče loptu, dodaje do Živkovića. Na kraju ipak samo korner.

19. minut - Augzburg trenutno ima inicijativu. Podrška navijača crno-belih ne prestaje.

11. minut - GOOOOOL! - Strelac Oumaru. Kamerunac  istrčava odličnu kontru. Situaciju "jedan na jedan" rešava lako. Lopta je u donjem desnom uglu golmana Hica. "Ludnica" u Humskoj. Partizan vodi sa 1:0. Crno-beli još bliži proleću u Evropi. Gol pogledajte OVDE.