LIGA EVROPE: Poigravanje Napolija u Nemačkoj, Sevilja se provukla

16.04.2015. 23:02
Fudbaleri Napolija
Fudbaleri Napolija / Izvor: Beta/AP
Tim iz Napulja deklasirao kao gost Volfsburg 4:1. Fiorentina izborila remi u sudijskoj nadoknadi.

Fudbaleri Napolija su gotovo obezbedili plasman u polufinale Lige Evrope pošto su u prvom meču četvrtfinala kao gosti pobedili Volfsburg 4:1. Napolitanci su priredili pravo iznenađenje jer im je malo ko davao šansu da će da pobede u Nemačkoj, a kamoli sa tako ubedljivim rezultatom. Odličan rezultat je ostvarila i Fiorentina koja je odigrala nerešeno protiv kijevskog Dinama, a izjednačujući pogodak je postigao Babakar u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Malo je nedostajalo da se u Sevilji dogodi iznenađenje. Zenit je do 73. minuta vodio 1:0, ali je onda prošlogodišnji pobednik ovog takmičenja postigao dva gola i pobedio 2:1. Revanš se igra za nedelju dana.