LIGA ŠAMPIONA: "Vukovi" i "građani" blizu polufinala

06.04.2016. 22:40
David Luiz Aguero
David Luiz Aguero / Izvor: Reuters
Volfzburg napravio veliko iznenađenje.

Volfzburg je napravio veliko iznenađenje, nemački klub je pobedom 2:0 kod kuće protiv Reala napravio džinovski korak ka istorijskom plasmanu u polufinale, a blizu tog cilja je i Mančester siti koje u Parizu odigrao 2:2 protiv PSŽ.

Utakmica protiv Reala pokazala je da Volfzburg nije slučajno u grupnoj fazi eliminisao Mančester junajted. "Vukovi" su odigrali jednu od najboljih partija sezone i stigli do najveće pobede u klupskoj istoriji. RIkardo Rodrigez je bio precizan sa bele tačke, dok je prednost duplirao Arnold. Real ne samo da je odigrao loše i izgubio, i stigao na korak od eliminacije, već je zbog povrede ostao bez Karima Benzeme.

Mančester siti je veoma blizu istorijskom plasmanu u polufinale Lige šampiona. Pitanje je u kom bi smeru išao meč da je Zlatan Ibrahimović iskoristio penal u 15. minutu (odbranio mu Hart) i zatim još jednu stoodstotnu šansu. Kazna za to stigla je u vidu gola De Brujne koji je krunisao odličan kontranapad gostiju. Ibrahimović je na bizaran način izjednačio, loptom ga je napucao Fernando i omogućio mu da postigne gol. Rabio je u 57. minutu doneo preokret i doveo PSŽ u vođstvo posle šuta koji je Kavaniju odbranio Hart, ali nedovoljno dobro. Fernandinjo je posle očajne reakcije kompletne odbrane domaćina postavio konačnih 2:2. Aleksandar Kolarov je odigrao poslednji minut meča. Uz loš rezultat, loša vest za PSŽ je da će u revanšu biti oslabljen neigranjem Davida Luiza i Bleza Matudija koji su dobili parne kartone.

Prvi mečevi četvrtfinala:

Sreda:

PSŽ - Mančester siti 2:2

(Ibrahimović 41, Rabio 59 - De Brujne 38, Fernandinjo 72)

Volfzburg - Real 2:0

(Rikardo Rodrigez 18. penal, Arnold 25)

Revanš mečevi igraće se sledećeg utorka.

MAŽIĆ U CENTRU PAŽNJE

Najbolji srpski sudija Milorad Mažić dobio je poverenje da sudi četvrtfinalni duel između Pari Sen Žermena i Mančester sitija, a u prvih 15 minuta je bio u centru pažnje zbog dve sporne odluke. Prvo je u sedmom minutu odlučio da ne dosudi penal za PSŽ posle duela Mangale i Matudija u kojem se jasno videlo da je štoper "građana" sa leđa gurnuo francuskog vezistu. Odluka Mažića izazvala je burne reakcije domaćih fudbalera i navijača.

Sedam minuta kasnije, Mažić je ipak pokazao na belu tačku. Ovoga puta posle duela Sanje i Davida Luiza. Nije sporno da je bilo kontakta, ali čini se da je Brazilac lepo odglumio i da je Mažić više zbog osećaja krivice i kompenzacije pokazao na belu tačku.