LŠ: Porto šokirao Bajern, Suarez ponizio PSŽ! (VIDEO)

15.04.2015. 22:40
Fudbaleri Porta slave pogodak
Fudbaleri Porta slave pogodak / Izvor: Beta/AP
Bavarci poraženi na Dragau, Barselona sa 3:1 slavila u Parizu.

U četvrtinalnim susretima Lige šampiona, Barselona je opravdala ulogu favorita i sa 3:1 savladala Parti Sen Žermen, dok je Porto na domaćem terenu iznenadio i savladao Bajern sa 3:1.

U Parizu se od prvog minuta vodila velika borba na svim delovima tenera. Bez obzira na kadrovske probleme domaćini su se hrabro suprotstavili Barseloni. Igrao se 14. minut kada je posle šuta Mesija, PSŽ spasla stativa. Ali samo četiri minuta kasnije Inijesta je poslao idealnu dugu loptu do Mesija, koji ja znalački izbacio Nejmara a Brazilcu nije bilo teško da je smesti u mrežu. U nastavku meča centralna figura bio je Urugvajac Luis Suarez koji je sa dva magična pogotka obezbedio Barseloni miran revanš (više o tome pogledajte OVDE). Domaćini su na sve načine pokušavali da stignu do pogotka a to im je uspelo u 82. minutu kada je mrežu zatresao Van der Vil i postavio konačan rezultata susreta.

PSŽ: Sirigu, Van der Vil, Markinjos, Silva (od 20. Luiz), Maksvel, Rabio (od 65. Moura), Kabaj, Matuidi, Laveci, Kavani, Pastore.

BARSELONA: Ter Štegen, Montoja (od 80. Adrijano), Pike, Maskerano, Alba, Buskets, Rakitić (od 74. Matje), Inijesta (od 52. Ćavi), Mesi, Suarez, Nejmar.

Bez obzira na to što je pred početak susreta Bajern važio za favorita na papiru, jedan nesmotren potez golmana Nojera koštao je “bavarce” jedanaesterca koji je uspešno realizovao Kvarežma (više o tome pročitajte OVDE). Isti igrač se samo pet minuta kasnije ponovo upisao u listu strelaca kada je iskoristio uspavanost odbarane gostiju i poslao loptu u mrežu. Do odlaska na odmor izabranici Pepa Gvardiole uspeli su da smanje prednost pošto je posle asistencije Boatenga pogodak postigao Alkantara, a posle dvadesetak minuta igre u nastavku domaćini su stigli do novog gola. Tada je Nojera savladao Martinez i postavio kako se na kraju ispostavilo konačan rezultat susreta

PORTO: Fabijano, Indi, Aleks, Majkon, Danilo, Tores (od 75. Neves), Kazemiro, Erera, Brahimi (od 80. Hernani), Kvarežma (od 84. Evandro), Martinez.

BAJERN: Nojer, Bernat, Dante, Boateng, Rafinja, Alkantara, Alonso (od 74. Badštuber), Lam, Gece (od 56. Rode), Levandovski, Miler.