LŠ: Matić sprečio bruku u Mariboru, poraz Mančester sitija na "Etihadu"

05.11.2014. 20:35 08:01
Nemanja Matić
Nemanja Matić / Izvor: Beta/AP
Srpski reprezentativac postigao izjednačujući pogodak za Čelsi. Handanović odbranio penal Azaru.

Veoma uzbudljivo četvrto kolo Lige šampiona. Najzanimljivije je bilo u Sloveniji gde su Maribor i Čelsi igrali nerešeno 1:1. Poveli su domaći preko Ibraimija, a konačan rezultat je postavio Nemanja Matić. Mogao je tim iz Londona da osvoji tri boda, ali je u finišu Handanović odbranio penal Azaru.

Za drugo iznenađenje se pobrinuo CSKA. Moskovljani su na "Etihadu" pobedili Mančester siti 2:1, a oba dola je postigao Dumbija. Mančester je na taj način načinio korak unazad od plasmana u osminu finala. Da stvar bude gora, domaćin je meč završio sa devetoricom jer su crvene kartone dobili Fernandinjo i Jaja Ture.

Posle večerašnjih utakmica plasman u osminu finala su izborili Bajern, PSŽ, Barselona i Porto.

E Grupa

Bajern – Roma 1:0

(Riberi 38, Gece 64.)

Mančester siti – CSKA 1:2

(Ture 8. - Dumbija 2, 34.)

TABELA: Bajern 12, Roma 4, CSKA 4, Mančester siti 2.

F Grupa

Ajaks – Barselona 0:2

(Mesi 36, 76)

PSŽ – APOEL 1:0

(Kavani 1.)

TABELA: PSŽ 10, Barselona 9, Ajaks 2, APOEL 1.

G Grupa

Maribor – Čelsi 1:1

(Ibraimi 50. - Matić 73.)

Sporting – Šalke 4:2

(Sar 27, Džeferson 52, Nani 72, Slimani 90+1. - Slimani 17ag, Aogo 88.)

TABELA: Čelsi 8, Šalke 5, Sporting 4, Maribor 3.

H Grupa

Atletik – Porto 0:2

(Martinez 56, Brahimi 73.)

Šahtjor – BATE 5:0

(Srna 19, Tešeira 48, Adrijano 58p, 83, 90+3.)

TABELA: Porto 10, Šahtjor 8, BATE 3, Atletik 1.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

90+3. minut - Završene su sve utakmice.

90+3. minut - Luiz Adrijano postiže treći gol, a peti za Šahtjor.

90+1. minut - Sporting postiže četvrti gol, a strelac je Slimani.

88. minut - Šalke smanjuje na 3:2, a strelac je Aogo.

85. minut - Handanović je odbranio penal Azaru. Čelsi nije iskoristio najstrožu kaznu u Mariboru.

83. minut - Šahtjor demonstrira silu, vodi 4:0 protiv BATE Borisova, a strelac je Luiz Adrijano.

82. minut - Mančester siti ostaje sa devetoricom, jer je Jaja Ture dobio direktan crveni karton.

76. minut - Mesi postiže drugi gol za 2:0 protiv Ajaksa u Amsterdamu.

73. minut - Brahimi postiže drugi gol za Porto. Pogotku je prethodila katastrofalna greška golmana.

73. minut - Čelsi poravnava na 1:1, a strelac je Nemanja Matić.

72. minut - Nani dovodi Sporting u vođstvo 3:1.

71. minut - Ajaks će do kraja da igra sa desetoricom, jer je Veltman dobio drugi žuti karton.

70. minut - Mančester siti je ostao bez Fernandinja koji je dobio drugi žuti karton.

64. minut - Bajern je povećao na 2:0 protiv Rome, a strelac je Gece.

58. minut - Šahtjor vodi 3:0, a strelac je Luiz Adrijano iz penala.

56. minut - Poveo je Porto u Bilbau, a gol je postigao Džekson Martinez, na taj način se iskupio za promašen penal.

52. minut - Sporting je poveo protiv Šalkea, a strelac je Džeferson.

50. minut - Maribor vodi protiv Čelsija 1:0, a strelac je Ibraimi. Prelep gol makedonskog reprezentativca.

48. minut - Vodi Šahtjor 2:0, a strelac je Aleks Tešeira.

46. minut - Nastavljene su utakmice.

45. minut - Završena su prva poluvremena na svim mečevima.

45. minut - Fudbaler BATE Borisova Anri Haguš je dobio drugi žuti karton, što je automatski isključenje sa utakmice.

42. minut - Penal za Porto, ali Martinez nije iskoristio najstrožu kaznu.

38. minut - Vodi Bajern protiv Rome 1:0, a strelac je Frank Riberi.

36. minut - Lionel Mesi dovodi Barselonu u vođstvo 1:0 protiv Ajaksa.

34. minut - Vodi CSKA u Mančesteru 2:1, a strelac je Dumbija.

33. minut - Šalke je oštećen. Jedan igrač Sportinga je igrao rukom u šesnaestercu, ali se sudija nije oglasio.

27. minut - Sporting je izjednačio na 1:1 protiv Šalkea, a strelac je Sar.

19. minut - Vodi Šahtjor 1:0, a strelac je Darijo Srna.

17. minut - Vodi Šalke 1:0 protiv Sportinga, a strelac je Čupo Moting.

12. minut - Kakva šansa za APOEL u Parizu, ali je Nuno Morais sa dva metra šutirao preko gola.

8. minut - Mančester siti je izjednačio na 1:1, a strelac je Jaja Ture.

2. minut - Vodi CSKA u Mančesteru 1:0, strelac je Dumbija.

1. minut - Vodi PSŽ 1: protiv APOEL-a, a strelac je Kavani.

1. minut - Počele su utakmice.